Një lajm i trishtë ka tronditur të gjithë. Vajza e Alban Hasanit ka ndërruar jetë. E bija e drejtorit të akademisë së Vllaznisë kishte bërë një ndërhyrje, ku anestezia i kishte shkaktuar alergji.

E reja nuk ka mundur të përballojë diçka të tillë dhe ka humbur betejën me jetën. Lajmin e ndarjes nga jeta të Vesës e ka bërë të ditur klubi i Vllaznisë, ku nëpërmjet një postimi i shpreh ngushëllime familjarëve.

“NGUSHËLLIM

Mbarë komuniteti i futbollit shpreh dhimbjen e thellë për humbjen e parakohshme të Vesës – vajzës së mikut, kolegut tonë Alban Hasanit .Fjalët janë të tepërta në këto momente trishtimi , por i lutemi Zotit që ta forcojë familjen dhe shpirti i saj të prehet në paqe”, ka shkruar klubi shkodran.

Ne kete moment te veshtire, edhe stafi i gazetes “Shkodra” i gjendet prane familjes Hasani duke e ngushelluar per kete humbje te madhe.