VIDEO/ Futbollistët e Adës festojnë pas fitores 2-0 ndaj Murlanit

Ada ka marre nje fitore me shume vlere sot ne "derbin" me Murlanin, ne ndeshjen e luajtur ne fushen e ketij te fundit, me rezultatin 2-0, fale autogolit te portierit Selimaj dhe te Frrokut. Dhe ne fund te ndeshjes, padyshim...

Ada me të rinj bën surprizën. Mund 2-0 Murlanin në fushën e tij

Ada ka shkaktuar surprizen e madhe duke e mundur Murlanin pretendent brenda ne fushen e tij me rezultatin e paster 2-0. Ka ndodhur keshtu pasditen e sotme ne perballjen ne mes ketyre dy skuadrave, luajtur ne fushen sportive te Barbullushit...

‘Rinia’ përballë ‘përvojës’, Murlani dhe Ada premtojnë një duel interesant nesër

Kategoria e Dytë do jetë sërish në aktivitet këtë të dielë. Një nga ndeshjet më interesante pritet të jetë ajo mes Murlanit dhe Ades, dy ekipe që i përkasin qarkut të Shkodrës dhe që premtojnë një përballje intresante. Murlani...

Flet trajneri i Labërisë, Rustemi: Kemi marrë shumë komplimenta për fitoren ndaj Vllaznisë

Pasditja e se merkures ka "dhuruar" lajmin se Laberia ka bere surprizen e madhe ne ndeshjet e Kupes se Shqiperise duke mundur 2-1 Vllaznine. Nje rezultat qe ndoshta askush nuk e kishte menduar, por krejt ndryshe thone ne kampin...

INTERVISTA/ Kapiteni i Murlanit, Kaçubela: Premtoj 25 gola këtë sezon

Murlani një skuadër e re në futbollin tonë që i përket rrethinave të Shkodrës po bën emër pak e nga pak. Ky ekip këtë sezon është pjesë e Kategorisë së Dytë, ku në javën e parë ka fituar dhe...

Tek Labëria ka festë. 3 milionë lekë shpërblim se mundën Vllazninë

Pa emer ne futbollin shqiptar, megjithate ia dolen te mundin skuadren me te vjeter ne historine e tij- Vllaznine e Shkodres, njekohesisht edhe fituese ne fuqi e Kupes se Shqiperise. Tek Laberia ndjehen te lumtur. Ndoshta as vete nuk e...

LAJMI I FUNDIT/ Ada ‘gjen’ trajner dhe… një ekip të tërë njëherazi

Lajme te mira nga Velipoja. Ada jo vetem ka "gjetur" trajner pas largimit te Zamir Lumanajt, por "ka gjetur" nje ekip te tere me te cilin do te perfaqesohet ne sezonin e ri futbollistik, ne kategorine e dyte te...

INTERVISTA/ Fitore historike për Murlanin, Xhahysa: Do punojmë shumë për një kampionat të madh

Ekipi i Murlanit, një skuadër shumë e re në futbollin tonë, bëri debutimin e tyre historik në Kategorinë e Dytë ditën e sotme. Një debutim që bëhet akoma më i bukur, pasi vjen me një fitore 1-3 kundër Internacionalit...

Çudira shqiptare në Kategorinë e Dytë/ Për të parë ndeshjen duhet me patjetër abone...

Nuk kanë fund çudirat në futbollin shqiptar! Për të ndjekur një sfidë të Devollit, në shtëpi, duhet me patjetër që të pajisesh me abone sezonale. Një vendim absurd ky i drejtuesve të klubit që militon në Kategorinë e...

NTERVISTA: Haris Lika mes emocionesh: Ishte një fitore e bukur, Veleçiku do jetë pretendent

Kategoria e Dytë e futbollit në vendin tonë ka ngritur siparin ditën e sotme. Një nga ekipet që ka zhvilluar ndeshje sot ka qenë edhe Veleçiku, tashmë i drejtuar nga trajneri Haris Lika. Koplikasit kanë arritur një fitore me...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR