Kthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtari godet gjyqtarin dhe përfundon në komisariat

Dhuna rishfaqet përsëri në futboillin shqiptar. Këtë herë në Katgorinë e Dytë, ku për një penallti, lojtari ka dhunuar kryesorin e takimit pasi ka qenë kundër vendimit të tij për një penallti. Futbollisti i Adës, Valter Perndrecaj, ka sulmuar gjyqtarin...

Veleçiku në pritje të udhëtimit drejt Korçës

Skuadra e Veleçikut do të shfrytëzojnë nderprerjen e kampionatit për të rikoperuar disa nga mangësit e e verejtura në tre takimet e zhvilluara, veçnarisht tek mungesa fizike e disa futbollistëve në pjeset edyta të...

Ada e pandalshme në fushën e saj. Mund 2-1 ‘Tirana B’

Problemet, incidentet, humbja ne Gramsh dhe ndeshkimet e Disiplines jane lene nga futbolliste e Ades qe sot pasdite jane rikthyer serish tek fitorja ne kampionat. Ato kane fituar me rezultatin 2-1 ne takimin e rradhes ndaj Tirana B, ne ndeshjen...

Ada me të rinj bën surprizën. Mund 2-0 Murlanin në fushën e tij

Ada ka shkaktuar surprizen e madhe duke e mundur Murlanin pretendent brenda ne fushen e tij me rezultatin e paster 2-0. Ka ndodhur keshtu pasditen e sotme ne perballjen ne mes ketyre dy skuadrave, luajtur ne fushen sportive te Barbullushit...

Luzi shumë i fortë për shkodranët. Mund 3-0 gjysmën e ekipit të parë të...

Deri dje ne Shkoder mbase jane tallur me faktin qe ndeshja Vllaznia B- Luzi 2008, konsiderohej shume e rendesishme per ecurine e ketyre dy ekipeve dhe pretendimet e tyre per t'u ngjitur ne kategorine e pare. Por ne fakt sot...

Ada merr një lojtar të rëndësishëm para startit të kampionatit

Te dielen starton kampionati i kategorise se dyte dhe ne te perveç Vllaznise B, do te marre pjese edhe nje tjeter ekip shkodran, pikerisht Ada e Velipojes. Ekipi i drejtuar tashme nga trajneri Vahedin Pepaj ka pesuar disa ndryshime ne...

KF Murlani ‘bastis’ Vllazninë U21. 4 lojtarë të saj vishen verdhezi

Pas pak ditesh do te startoje kampionati i kategorise se dyte dhe KF Murlani si debutues eshte gati per nje start te mbare dhe me pretendime. Drejtuesit e tij e kane bere te qarte se do te synojne te...

PRONONCIMI/ Mbrojtësi ‘goleador’ i Veleçikut, Rrustemaj: Do jemi në Kategorinë e Parë, nuk kemi...

Veleçiku ka arritur një fitore të thellë në shifrat 6-0 ditën e djeshme përballë Internacional. Koplikasit morën një rezultat shumë pozitiv në garën për tu ngjitur në Kategorinë e Parë. Një nga protagonistët e ekipit të drejtuar nga Haris Lika,...

Skuadrat e Kategorisë së Dytë qëndrojnë 1 orë në fushë, por ndeshja nuk luhet....

Ishte planifikuar të zhvillohej ditën e sotme, në aneksin e stadiumit të Fierit, sfida mes Labërisë dhe Këlcyrës, e vlefshme për Grupin B të Kategorisë së Dytë. Edhe pse të dyja skuadrat zbritën në fushë dhe qëndruan për gati 1...

Flamurtari pas Gocajt tenton edhe dy shkodranë të tjerë

Flamurtari nuk ka në plan që të ndalet, josh Behar Ramadanin. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht arritjen e akordit me shkodranin. Mesfushori i ka thënë “po” Sinan Idrizit dhe sezonin 2021- 2022 do të ndihmojë kuqezinjtë që të ngjiten në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR