Akuza tolerimi pas humbjes, flet drejtori sportiv i Veleçikut Nuri Rexha: Ja çfarë ndodhi

Ndeshja e kësaj fundjave në Grupin A të Kategorisë së Dytë mes Veleçikut dhe Ilirisë është shoqëruar me polemika të shumta për mënyrën se si erdhi fitorja 4-3 e skuadrës udhëtuese. Në minutat e fundit, dy lojtarë të skuadrës vendase...

Shaba: Do tentojmë të bëjmë diçka të mirë për Adën

Diten e djeshme presidenti Alfred Pjetri zyrtarizoi trajnerin e ri te Ades, qe ne fakt eshte nje emer shume i njohur ne futbollin shkodran dhe ate shqiptar, Kujtim Shaba. "Shkodra Sport" e ka kontaktuar ate diten e sotme dhe numri...

Murlani fiton me përmbysje ndaj Adës. Vendos 11-metërshi i Senad Lekajt

Murlani ka marrë fitoren e parë me shumë vlerë në javën e pestë të kampionatit të Kategorisë së Dytë ndaj Adës së Velipojës. Në ndeshjen e luajtur pasditën e djeshme në fushën sportive të Barbullushit, ekipi i drejtuar nga...

Veleçiku tre pikë me shumë vlerë në Gramsh. Të shtunën luan finalen e parë...

Ditën e djeshme, është zhvilluar ndeshja e prapambetur midis Gramshit dhe Veleçikut. Kështu, kjo sfidë u mbyll me një fitore të artë 1-3 të koplikasve. Një trepikësh i rëndësishëm në transfertë për ekipin e Veleçikut në prag të ndeshjes me...

E FUNDIT/ Agim Canaj emërohet trajner në krye të skuadrës që synon kategorinë e...

Rrahman Hallaçi ka dhene doreheqjen pas ndeshjes Iliria- Murlani qe u fitua nga skuadra e tij me rezultatin 3-1. Shkaku gjoja jane problemet personale te tij, por sigurisht qe ne kete mes duhet te kete patur diçka tjeter. Madje, nga...

ZYRTARE/ Altin Xhahysa merr drejtimin e një tjetër skuadre

Ada behet me trajner te ri. Prej pak ditesh drejtimin e kesaj skuadre e ka marre nje emer i njohur i futbollit shkodran Altin Xhahysa. Trajneri qe vetem para pak kohesh ka drejtuar ekipin e Murlanit, tashme do te...

Flet presidenti i Adës, Pjetri: Çota abuzon me fjalët që thotë, ai provokoi i...

Barazimi 0-0 ne mes Ades dhe Sopotit perveç rezultatit te ndeshjes prodhoi edhe nje situate disi te nxehte gjate ndeshjes. Kapiteni i librazhdasve Mirel Çota permes nje reagimi ne media ka bere te ditur se ndaj tij eshte tentuar...

Sulmuesi shkodran Angjelo Radovani prezantohet tek Luftëtari. Firmos edhe Astrit Rama

Angjelo Radovani dhe Astrit Rama jane dy futbollistet me te ri te skuadres AF Luftetari te Gjirokastres. Prezantimi i tyre eshte bere diten e sotme dhe bashke me dy sportistet e tyre ka qene edhe menaxheri Bruno Dodi. Radovani eshte...

Dritan Smajli: Kush nuk mban presionin tek Vllaznia të hapë krahun, dua këta dy...

Trajneri i Veleçikut dhe ish-futbollist i Vllaznisë ka qenë i ftuar mbrëmë në Star Sport. Lezhjani përveç skuadrës që drejton dhe fitores 4-0 kundër Gramshit, komentoi edhe mbi kuqeblutë. Ish-kapiteni vlerësoi takimin kundër Tiranës dhe dëshirën e madhe të...

Ka luajtur më parë me Lokomotiva Zagreb, Vasili Tuni: Dua të luaj sërish në...

Gjirokastra është një shkollë futbolli në Shqipëri dhe nga futbolli i "qytetit të gurtë" kanë dalë shumë emra të spikatur, që kanë bërë emër me ekipet më të njohura në vend krahas Luftëtarit "mëmë", por edhe me Kombëtaren apo...