VIDEO/ Kategoria e Dytë luhet në moçal, arbitri anullon golin e rregullt

Kategoria e Dytë e futbollit në Shqipëri zhvilloi dje javën e nëntë. Në Përmet, vendasit humbën 0-2 me Labërinë. Në një fushë që nuk dukej bari dhe të mbuluar nga uji, miqtë nga Vlora bënë detyrën në një moçal. Tej...

E PAPRANUESHME/ Ndeshjet e kategorisë së dytë në fusha skandaloze

Sot u luajt java e 9-të e Kategorisë së Dytë duke rezervuar dhe një përballje midis Përmetit dhe Labërisë. Dhe pse e gjithë Shqipëria është mbuluar nga reshjet e dendura të shiut, gjendja e fushës në takimin Përmeti-Labëria ka...

Tjetër ‘pit-stop’ për Veleçikun. E mund edhe Oriku

Veleçiku i Koplikut ndalet serish. Pas barazimit javen e kaluar ndaj Gramshit, pretendent, pasditen e sotme ai eshte mundur nga nje tjeter rival siç eshte Oriku. Ne ndeshjen e luajtur ne Vlore, djemte e drejtuar nga trajneri Haris Lika jane...

Veleçiku ‘shumë’ Vllazni brenda, koplikasit kërkojnë ringritjen

Veleçiku ka barazuar në shifrat 1-1 në ndeshjen e fundit kundër Gramshit. Barazim që i mban larg dy pikë nga kreu i renditjes koplikasit e drejtuar nga Haris Lika. Por ajo që bie në sy tek ekipi këtë sezon...

INTERVISTA/ Flet kapiteni i Murlanit, Kaçubela: I lumtur për golat, do mbaj premtimin së...

Murlani i Kategorisë së Dytë arriti fitoren e rradhë në kampionat në shifrat 2-1 përballë Klosit. Heroi i takimit ishte Vildan Kaçubela me dopietën e tij. Për "SHKODRA SPORT" ai flet në intervistë duke treguar kënaqësinë për golat e...

Resuli: Flamurtari do synojë kualifikimin edhe ndaj Vllaznisë

Dritan Resulin e bind ky Flamurtar. Është në një linjë me administratorin Sinan Idrizi, kur thotë se 2023- shi i gjen në elitë. Në një intervistë për “Panorama Sport”, trajneri thekson se synon të ecë sa më gjatë në...

Dy golat e kapitenit Kaçubela i japin fitoren Murlanit

Dy golat e kapitenit Kaçubela i kane dhene fitoren 2-1 Murlanit ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Barbullush ndaj ekipit te Klosit, ndeshje kjo e vlefshme per javen e 8-te te kampionatit te kategorise se dyte. Ndeshja ka...

Degjeneron sërish dhu.na në Kategorinë e Dytë, sherri i lojtarëve përfundon në rrugë

Ditën e sotme ka degjeneruar dhu.na në sfidën e luajtur mes Klosit dhe Elbasanit në Kategorinë e Dytë. Sfida luhej në fushë asnjanëse të Shënkollit duke e bërë dhe më problematike sfidën. Elbasani gjen golin e avantazhit me anë të...

Mjafton goli i Kaçajt, Veleçiku mund Ilirinë dhe ngjitet në vendin e dytë

Nje gol i mesfushorit Amarildo Kaçaj ne minuten e 70-te i ka mjaftuar Veleçikut te fitoje 1-0 ndaj nje rivali direkt siç ishte Iliria duke e zbritur ate tashme nga vendi i pare i renditjes. Ka ndodhur keshtu ne ndeshjen...

FOTO/ Tjetër stadium gati në Shqipëri, nis faza e dytë e punimeve

Maliqi do bëhet me stadium të ri. Pushteti vendor në qytetitn juglindor të Shqipërisë, së bashku me FSHF-në janë në punime e sipër për përfundimin e stadiumit të ri. Në pamjet e fundit, gjithçka duket gati me fushën, ndërsa...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR