Flamurtari 10 milionë lekë shpërblim dhe 3 rroga shtesë për titullin kampion

Në Vlorë nuk po përmbahen. Sikur të mos mjaftonte shpërblimi që shpërndanë pak ditë më parë për ngjitjen në Kategorinë e Parë, një tjetër po bëhet gati. Flamurtari do të akordojë 10 milionë lekë (të vjetër) për fitimin e kupës.Sinan...

Murlani reziston vetëm 80 minuta ndaj Orikut. E mbyll këtu rrugëtimin e tij për...

Kategoria e Dytë e futbollit ka zhvilluar sot tre sfidat play-off për skuadrat që do tentojnë të ngjiten në Kategorinë e Parë. Skuadrat vendase kanë dalë të fituara, duke qenë se kishin në favor dy rezultate. Oriku ka fituar 2-0...

Murlani sot në fushë ndaj Orikut në sfidën e play-off

Veleçiku dhe Murlani duhej te luanin sot ndeshjet e para te fazes play-off me shprese per ngjitjen ne kategorine e pare, por kopkikasit ne fakt do ta bejne pushim ngaqe kundershtari i tyre- Gramshi eshte perjashtuar nga Federata. Luzi 2008...

Veleçiku me fat. ‘Fiton’ sfidën e parë të play-off pa e luajtur fare

Veleçiku eshte me fat. Nje nga tre ndeshjet e shpreses per ngjitjen e saj ne kategorine e pare, ajo ndaj Gramshit, nuk do te luhet. Ishte planifikuar per t'u luajtur pasditen e neserme ne Koplik, ne fakt nuk do...

Premtimet boshe të kryetarit të Bashkisë Malësi e Madhe për stadiumin

Mbase drejtuesit e Bashkisë Malësi e Madhe janë të vetmit në të gjithë vëndin, të cilët radhë , për të mos thë në asnjehere nuk flasin në kohen e tanishme apo të shkuar. Gjithmonë këta flasin...

Hapet ‘thesi’ në Vlorë! Superpremio për çdo futbollist të Flamurtarit pas ngjitjes në Kategorinë...

Superpremio në Vlorë! Pasi siguruan kalimin në Kategorisë e Parë dhe morën kupën e Grupit B, te Flamurtari janë… tërbuar. Pesë milionë lekë të vjetër për titullarët. Ky është shpërblimi më i madh që ka vendosur ndonjëherë kreu i klubit...

Veleçiku ka ende shpresa për kategorinë e parë. Tani sytë nga play-off

Barazimi 0-0 ndaj Luzit ne ndeshjen e fundit nuk i dha mundesine Veleçikut te siguronte ngjitjen direkt ne kategorine e pare permes renditjes ne vendin e pare ne grupin A. Me kete rezultat ai eshte renditur i treti, por kjo...

Ada në play- out. Ja me cilën skuadër do luajnë të shtunën velipojakët

Ada e ka mbyllur ne barazim 2-2 ndaj Klosit kampionatit e rregullt te kategorise se dyte duke grumbulluar 19 pike pas 22 ndeshjesh te luajtura, me 5 fitore, 4 barazime dhe 13 humbje e me nje golaverazh 21.36. Me kete...

Ada vetëm barazim 2-2 në ndeshjen e fundit të kampionatit. Tani sytë nga play-...

Ada e Velipojës nuk ka shkuar më shumë se sa një barazim 2-2 përballë Klosit, në shtëpinë e saj, në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Kategorinë e Dytë. Në fakt, janë vendasit, që e nisin shumë mirë...

‘Festë’ te Murlani, skuadra e Xhahysës arrin objektivin e parë sezonal

Kampionati i Kategorisë së Dytë ka luajtur ditën e djeshme ndeshjet e fazës së fundit të tij dhe si rrjedhojë të gjithë ekipet, kanë dashur t’i bëjnë një mbyllje, ashtu si duhet atyre. Kështu, pasditën e djeshme, në Shënkoll është...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR