Ada sot për fitore ndaj Klosit

Ada e Velipojës do të mbyllë kampionatin e saj ditën e sotme me ndeshjen ndaj Klosit, teksa pritet një fitore për ta përmbyllur kampionatin në mënyrën më të mirë të mundshme. Në fakt, futbollistët velipojakë, të gjithë bashkë si...

Veleçiku nuk ia del të shkojë direkt në kategorinë e parë. Tani sytë nga...

Veleçiku nuk ia ka dale dot te ngjitet direkt ne kategorine e pare duke siguruar vendin e pare ne grupin A, por megjithate ka ende shanse sepse tashme do te luaje ne play-off per te siguruar kete bilete. Ndeshja e...

Kopliku sot gati për festë: Veleçiku drejt kategorisë së parë

Ditën e sotme, përveç ndeshjes së Vllaznisë, do të luhet edhe një tjetër sfidë tepër e rëndësishme për ekipet e qarkut të Shkodrës, pikërisht për Veleçikun e Koplikut. Ata do të luajnë një kryendeshje me vendin e parë, Luzin, teksa...

Murlani sot në Shënkoll për të ‘vulosur’ play off-in

Kategoria e Dytë do të zhvillojë ditën e sotme në orën 15:00, javën e fundit të saj. Kështu, Murlani, që përfaqëson Bashkinë Vau-Dejës, do të ketë një përballje të vështirë në transfertë ndaj Shënkollit, teksa kemi të bëjmë me...

NDODHI SOT/ Mbrojtësi i Murlanit thyen dorën gjatë ndeshjes

Sikur te mos mjaftonte barazimi 2-2 ndaj Ilirise, çka e shtyu realizimin e objektivit te KF Murlanit, sigurimin e fazes play-off, gjate ndeshjes se sotme, ka patur edhe nje moment tjeter qe konfirmoi faktin se gjerat nuk shkuan ashtu...

Murlani shpërdoron mundësinë për të siguruar play off-in. Barazon 2-2 me Ilirinë

Murlani nuk ka arritur dot te siguroje qe sot zyrtarisht kalimin ne fazen play-off. Ne sfiden direkte me ekipin e Ilirise, ai eshte mbyllur ne barazim 2-2. Kjo perballje eshte luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Ka...

Veleçiku merr fitoren më të thellë në historinë e tij. Mund 15-0 Bulqizën!

Veleçiku ka marre pasditen e sotme fitoren ndoshta me te thelle ne historine e saj. Ajo ka fituar me rezultatin e thelle 15-0 ekipin e Bulqizes, ne ndeshjen e luajtur ne Kamez. Protagoniste te golave te shenuar ne kete takim...

Ada sot ndaj kryesueses së kampionatit në një ‘mision të pamundur’

Ada do të luajë ditën e sotme ndeshjen e javës së 21-të të Kategorisë së Parë kundër Luzit në transfertë. Në prag të kësaj ndeshjeje, trajneri i Adës, Arbër Shytani, në një intervistë për “Shkodra Sport” ka folur për...

Murlani- Iliria, sot vendoset play off-i, Xhahysa: Fitojmë ne dhe kapim objektivin

Murlani është një ekip i ri, i mirëorganizuar në staf, infrastrukturë dhe me futbollistë cilësorë, i cili ka ambicie për të rritur pak nga pak shkallët e konkurrimit. Ata do të luajnë ditën e sotme ndeshjen ndaj Ilirisë dhe...

Lika: Veleçiku sot në fushë për fitoren e rradhës

Veleçiku do të luajë ditën e sotme ndeshjen ndaj Bulqizës në transfertë. Në prag të kësaj ndeshjeje, trajneri i ekipit koplikas, Haris Lika ka dhënë një intervistë për “Shkodra Sport”, teksa u shpreh se është një ndeshje që duhet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR