Emrah Fikaj mesfushori që po bind tek “Vllaznia B”

Duke mos patur shumë hapësira në ekipin e parë, në verën e vitit të kaluar u federua tek "Vllaznia B". Ekip në të cilin vazhdon të luajë gjatë këtij kampionati ku është duke bërë paraqitje shumë të mirë. E...

Habit Kristi Qarri, nga fatkeqësia familjare direkt në portë për të ndihmuar Vllazninë

"Vllaznia B" sot ka fituar 2-1 ndaj Klosit ne ndeshjen e pare te kampionatit dhe nder protagonistet kryesore te ketij suksesi padyshim ka qene sulmuesi Belajdi Pusi i cili ka shenuar te dy golat per kuqeblute. Megjithate ka patur edhe...

Vllaznia B “turpëron” Tiranën B, e mund 7-2 në kryeqytet. Spikat Belajdi Pusi me...

Fitore e thellë e "Vllaznia B" ndaj "Tirana B" në ndeshjen e fundit të fazës së parë të kampionatit. Shkodranët ndonëse kanë luajtur në kryeqytet, kanë fituar me shifrat e thella 7-2, ku ka spikatur sulmuesi Pusi me "pokerin"...

Portieri Eldi Hasani stërvitje “të çmendur”. Gati për rikthimin pas dëmtimit (VIDEO)

Prej më tepër se dy muajsh ka qenë i pamundur për të luajtur si shkak i një dëmtimi që ka patur në krah, por duket se ai tashmë po lihet gradualisht pas. E kemi fjalën për portierin e ekipit...

Kamelio Palushani ose “mister dygolëshi”. 12 ndeshje, 9 gola me “Vllaznia B”

"Vllaznia B" ka fituar dje me rezultatin e thellë 7-2 ndaj "Kukësi B" në ndeshjen e rradhës për kampionat duke përsëritur kësisoj të njëjtën fitore që arriti pak javë më parë edhe ndaj "Tirana B" në kryeqytet. Njëri nga protagonistët...

Shkumbini ”akuzon”: Humbëm ndaj një skuadre balerinash, si ajo e Veleçikut

Shkumbini nuk arriti të fitonte finalen e “Play out” ndaj Veleçikut. Skuadra peqinase humbi mundësi për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë. Ndeshja u vulos nga një gol në minutën e 111-të dhe i hoqi mundësin Shkumbit për të...

Ergi Borshi, lideri i “Vllaznia B” që meriton më shumë vëmendje

Për të dytin sezon me rradhë po luan rolin e liderit tek "Vllaznia B". Po e bën në mënyrën e duhur, shembull në fushën e lojës, në stërvitje dhe kudo tjetër. Ergi Borshi ndonëse stërvitet me ekipin e parë,...

E FUNDIT/ Kujtim Shaba emërohet administrator i një klubi futbolli

Kujtim Shaba rikthehet serish prane futbollit. Kete here ne postin e administratorit te nje klubi, post te cilin ne fakt e ka mbajtur per me teper se nje vit edhe para 10 vitesh kur drejtonte KF Vllaznia. Por prej pak...

Ada në merkato. Trajneri Pepaj Ofertë Valdano Nimanit

Kampionati i kategorisë së dytë do të fillojë javën e ardhshme dhe skuadrat po i japin dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjet e javës së parë dhe natyrisht që po shohim edhe mundësitë për t'u përforcuar me ndonjë lojtar...

‘Çmendet’ Ada: Ofertë për Rubin Hebajn dhe futbollistë të tjerë shkodranë

Ada e Velipojës ka nisur përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit dhe stafi teknik i ekipit me në krye trajnerin Vahedin Pepaj sëbashku me presidentin Alfred Pjetri, po mundohen të bëjnë edhe ndryshime në skuadër. Pritet që gjatë ditëve...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vajzat kuqezi pësojnë 7 gola, Norvegjia e papërmbajtshme

Norvegjia shumë e fortë për kombëtaren shqiptare të fermave. Përfaqësuesja nordike fitoi thellë 0-7 në “Air Albania” në takimin e vlefshëm për eliminatoret e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR