Ani Ferhati- kapiteni i Adës, një lider që duhet ndjekur

Ecuria e sivjetme e Adës në këtë fillim-kampionati ka qenë e shkëlqyer teksa ka arritur dy fitore në dy javët e para dhe për rrjedhojë velipojakët kryesojnë me meritë renditjen e kampionatit të kategorisë së dytë në Grupin A....

Vota “e çuar dëm” e Veleçikut, a do të rikthehet administratori Halaj?

Kampionati i kategorisë së dytë do të nisë të dielën me ndeshjet e fazës së dytë të tij dhe në Koplik do të luajë Veleçiku vendas me Kukësin B. Padyshim që objektivi do të jetë fitorja sepse koplikasit duan...

Vahedin Pepaj hedh hapin e parë të rëndësishëm

Prej fundit te sezonit te kaluar, ka marre persiper drejtimin e Ades dhe pavaresisht veshtiresive financiare, eshte duke u munduar te beje me te miren me kontigjentin e lojtareve qe ka ne dispozicion. Vahedin Pepaj po ben punen e trajnerit...

Grusht në nofull futbollistit, flasin mjekët: S’ka rrezik, lojtari u operua

Ngjarja e shemtuar e ndodhur dje kur një futbollist i Maliqit, është goditur me grusht në nofull nga mbrojtësi i Këlcyrës, Aristidhis Coli, dhe me pas ai është dërguar me urgjencë në spitalin e Këlcyrës, padyshim qe ka lene...

Eksod te skuadra shqiptare, largohen të gjithë lojtarët, presidenti: Kemi qenë korrektë

Rënia e Tërbunit një kategori më poshtë solli largimin e shumë futbollistëve. Edhe pse klubi pukjan ka qenë shumë korrekt me ta, ata nuk kanë hezituar ta braktisin. Mateo Baçi ka kaluar te Pogradeci, Mark Doda do të jetë pjesë...

Xhevahir Sukaj, drejtor dhe lojtar te Flamurtari

Xhevahir Sukaj është drejt firmës dhe prezantimit te Flamurtari. 33 vjeçari është ndër dëshirat e Sinan Idrizit për rikthimin e madh të vlonjatëve. Veç rolit në sulm, shkodranit i është besuar edhe detyra e drejtorit sportiv në skuadrër. Nga Vlora bëjnë...

Mirel Çota: Ja si tentuan të më godisnin në fushë në Velipojë

Ndeshja Ada-Sopoti u mbyll në bara zim 0-0, por brenda saj ka pasur shumë tension, madje në një moment të pjesës së dytë është ndërprerë loja për pak minuta. Një polemikë në distancë midis sulmuesit Mirel Çota të Sopotit...

Kthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtari godet gjyqtarin dhe përfundon në komisariat

Dhuna rishfaqet përsëri në futboillin shqiptar. Këtë herë në Katgorinë e Dytë, ku për një penallti, lojtari ka dhunuar kryesorin e takimit pasi ka qenë kundër vendimit të tij për një penallti. Futbollisti i Adës, Valter Perndrecaj, ka sulmuar gjyqtarin...

Ada fiton 3-2 në transfertën e Kukësit. Vendos goli i Semir Gokaj

Pas 9 javës, Ada është rikthyer sot sërish tek fitorja dhe për më tepër ka fituar në transfertë me ekipin "Kukësi B". Velipojakët kanë fituar me rezultatin 3-2 në një takim që ka dhuruar emocione. Fitorja e fundit ka qenë...

Presidenti Pjetri premton: Sezoni tjetër do të jetë krejt ndryshe për Adën

Në sezonin që sapo u mbyll, Ada e Velipojës arriti të siguronte qëndrimin sërish në kategorinë e dytë të futbollit shqiptar vetëm pas fitores 6-2 në ndeshjen e play-out ndaj Valbonës. Një fitore që ka gëzuar për momentin futbollistët...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR