FOTO / Një ekip shqiptar në histori, ka sponsor një klub striptize: Argëtim falas...

Po, po, e keni lexuar mirë. KF Maliqi në Kategorinë e Dytë shqiptare ka tashmë sponsor në fanellën e vet një klub striptize të qytetit të Korçës. Skuadra e cila lufton për ngjitjen në Kategorinë e Parë ka bërë...

Ada miqësore me Vllaznia U19, rezultati është ‘surprizë’

Ashtu si ekipi i pare i Vllaznise edhe ai U19 ka shfrytezuar nderprerjen e kampionatit per te zhvilluar nje ndeshje miqesore dhe kete gje e ka bere paraditen e sotme. Ne fushen sportive "Reshit Rusi", ai eshte perballur me...

KF Murlani vazhdon të fitojë. Mund Kinostudion dhe kryeson renditjen me Luftëtarin

KF Murlani merr edhe nje tjeter fitore ne kampionat dhe vazhdon te kryesoje renditjen e kampionatit te kategorise se trete bashke me Luftetarin e Gjirokastres. Pasditen e sotme ai ka nundur me rezultatin 2-1 ekipin e Kinostudios, ne ndeshjen e...

Albert Kaçi tregon klasin e tij edhe në moshën 40 vjeçare. Shënon dhe i...

KF Murlani e ka nisur me fitore pjesmarrjen e tij per here te pare ne kampionatin e kategorise se trete. Ai ka mundur me rezultatin 4-3 ekipin e Kinostudios ne ndeshjen e javes se pare te kampionatit. Takimi eshte luajtur...

Po laheshin në liqen, kapiteni i Murlanit u shpëton jetën dy të rinjve shkodranë

Një gjest heroik nga Vildan Kacubela, lojtari dhe kapiteni i ekipit te Murlanit që sezonin tjetër do të militojë në Kategorinë e Dytë. Ditën e sotme, dy të rinj ishin duke u larë në Liqenin e Shkodres, pikerisht ne...

Në Asamblenë e FSHF-së do votojë kryebashkiaku i Koplikut. Administratori i Veleçikut jep dorëheqjen

Klubi i Velecikut ka mbetur pa administrator. Shpëtim Halaj që administronte klubin prej disa vitesh mësohet se ka dhënë sot dorëheqjen. Burime pranë klubit bëjnë me dije se kryetari i bashkisë, Tonin Marinaj ka vendosur të shkojë vetë në...

Trajneri i Adës Vahedin Pepa merr një vendim shumë të rëndësishëm për të ardhmen

Ne javet e fundit te sezonit qe sapo u mbyll, ne krye te pankines se Ades u emeruar Vahedin Pepa, nje emer shume i njohur jo vetem per kete skuader por edhe per futbollin verior ngaqe ka luajtur thuajse...

Menaxheri shkodran Ruci sjell edhe tre brazilianë të tjerë në futbollin shqiptar

Pas transferimit me sukses te tre futbollisteve braziliane tek Liria e Prizrenit, menaxheri shkodran Artan Ruci ka bere edhe nje tjeter transferte, por kete here ne futbollin shqiptar. Ai ka sjelle ditet e fundit edhe tre futbolliste te tjere braziliane...

Ada emëron trajnerin e ri. Një emër i njohur do jetë në pankinë edhe...

Skuadra velipojake që nga dita e sotme do të ketë një trajner të ri. Presidenti Alfred Pjetri ka vendosur t'ia besojë pankinën në javët e mbetura të këtij sezoni, por edhe për atë që vjen, një emri shumë të...

Çudira shqiptare: Arrestohen tre futbollistë

Ndodh edhe kështu. Shkon për të luajtur futboll dhe një ditë më pas përfundon në burg. Ngjarja ka të bëjë me dhunën e ushtruar ditën e djeshme në ndeshjen Përmeti- Këlcyra. Futbollistët akoma mesa duket nuk e kanë kuptuar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR