E mbylli vitin si ‘kampion dimri’ me Pogradecin, Samuel Nikaj: Ta ruajmë vendin e...

Prej disa ditësh, ekipi i Pogradecit i është rikthyer sërish proçesit stërvitor, teksa po vijon të zhvillojë seancat stërvitore në stadiumin “Gjorgji Kyçyku”. Samuel Nikaj, trajneri shkodran i liqenorëve, në një intervistë për “Shkodra Sport”, tregoi planin që ka...

Ani Ferhati- kapiteni i Adës, një lider që duhet ndjekur

Ecuria e sivjetme e Adës në këtë fillim-kampionati ka qenë e shkëlqyer teksa ka arritur dy fitore në dy javët e para dhe për rrjedhojë velipojakët kryesojnë me meritë renditjen e kampionatit të kategorisë së dytë në Grupin A....

Pogradeci i Samuel Nikajt ndalet nga Shkumbini në Peqin mes tensionit

Pogradeci i trajnerit shkodran Samuel Nikaj është ndalur nga Shkumbini në një barazim pa gola dje në stadiumin e Peqinit. Në fakt ka qenë një lojë e fortë, ku nuk ka munguar tensioni dhe për rrjedhojë, Pogradeci pretendent për...

‘Rinia’ përballë ‘përvojës’, Murlani dhe Ada premtojnë një duel interesant nesër

Kategoria e Dytë do jetë sërish në aktivitet këtë të dielë. Një nga ndeshjet më interesante pritet të jetë ajo mes Murlanit dhe Ades, dy ekipe që i përkasin qarkut të Shkodrës dhe që premtojnë një përballje intresante. Murlani...

Veleçiku ndalet në barazim në transfertë, koplikasit humbasin hapin e kreut

Veleçiku është ndalur në një barazim 1-1 në ndeshjen e rradhës në kampionat të zhvilluar pasditën e sotme në transfertë ndaj Gramshit. Me këtë barazim, duket se ekipi i trajnerit Dritan Smajli e ka humbur përfundimisht hapin e kreut,...

VIDEO/ Rigers Musaraj: 12 gola deri tani? Jam i lumtur që po e ndihmoj...

Eshte vetem 20 vjeç, por qe ne sezonin e tij te pare me te rriturit, po le gjurme dhe kete po e ben ne menyren e duhur me Beselidhjen, skuader qe i ka besuar aftesive te tij. E kemi...

Komisioni i Disiplinës jep dënim të rëndë për Adën

Komisioni i Disiplinës u mblodh pak ditë më parë për të dhënë vendimet në lidhje me ndeshjet e zhvilluara javën e shkuar. Ndërkohë, sot është mbledhur sërish Disiplina dhe ka dhënë vendime për të tjera ndeshje, por nga Kategoritë më...

Gabim i pafalshëm i Veleçikut, vetëm barazim 0-0 ndaj Ilirisë

Veleçiku i Koplikut ka bere nje hap shume te gabuar ne ndeshjen e rradhes duke barazuar me rezultatin 0-0 ndaj Ilirise ne takimin e luajtur pasditen e djeshme ne stadiumin e Fushe- Krujes. Pavaresisht rasteve te krijuara, futbollistet koplikas nuk...

INTERVISTA / Trajneri Vahedin Pepaj për ‘Shkodra Sport’: Vitin tjetër prisni një Murlan ndryshe!

Murlani ka arritur te marre dy fitore rradhazi ne dy ndeshjet e fundit ne kampionat dhe tashme duket se ky ekip ka forcuar pozitat e saj ne tabelen e renditjes per te shpetuar renien nga Kategoria, qe ishte edhe...

Ada zbret në fushë të hënën. Pankinën ia beson një emri të njohur

Tek Ada puna për sezonin e ri do të nisë të hënën. Ka qenë presidenti Alfred Pjetri që e ka bërë të ditur një gjë të tillë teksa për "Shkodra Sport" ka dhënë edhe disa lajme të mira për...