Ka larguar dy futbolliste braziliane ne ditet e fundit te dhjetorit dhe ka marre nje tjeter. E kemi fjalen per ekipin e Murlanit qe merr pjese ne kategorine e dyte te futbollit shqiptar.

Behet fjale per Miguel Bryan Arcanjo. Ai eshte 25 vjeç, luan si mesfushor dhe me pare ka qene pjese e ekipit te Terbunit ndersa tani e tutje do te veshe fanellen e ekipit te Murlanit.

Bashke edhe me sulmuesin Hasaj, mbrojtesin Miloti apo dhe ndonje futbollist tjeter qe eshte vene ne dispozicion te trajnerit Pepaj ditet e fundit, skuadra duket me e plote dhe e gatshme per startin e gjysmes se dyte te sezonit.

Arcanjo konsiderohet nje perforcim i rendesishem per mesfushen dhe me te ne perberje ky ekip do te behet natyrisht me i forte per arritjen e objektivave te tij.

Braziliani pritet te jete ne fushe neser qe nga minuta e pare ne ndeshjen qe Murlani do te luaje ne Barbullush ndaj ekipit te Ilirise se Fushe- Krujes dhe padyshim qe pritet fitorja e kesaj skuadre./SHKODRA-SPORT.COM/