Ngritja e Vllaznisë, statistika mbresëlënëse për kuqeblutë

0
Nga Endri ÇINARI Vllaznia arriti një fitore spektakolare në javën e 24-tët të Superiores. Shkodranët mposhtën kryesuesit e Superiores, Egnatian me shifrat 2-1. Ku vendimtarë ishin golat e Balajt dhe Grudes. Duke vijuar kështu në rrugën e rezultateve pozitive rradhazi...

Hafizi: Për Vllazninë të rëndësishme kanë qenë pikët, ka premisa për ta rregulluar edhe...

0
Vazhdon te jete i mendimit se Vllaznia ka ende per t'u permiresuar ne lojen e saj, por Astrit Hafizi nga ana tjeter i meshon faktit se per skuadren te rendesishme ne kete periudhe kane qene piket dhe marrja e...

VIDEO/ Megi Doçi: Mendjen tani vetëm te Gallatasaraj, të ardhmes nuk i dihet

0
Ne ndeshjen e djeshme Vllaznia- Partizani ka qene e pranishme ne ambjentet e stadiumit "Loro Boriçi" edhe ish- sulmuesja kuqeblu Megi Doçi. Ajo ka shfrytezuar ardhjen ne Shqiperi per grumbullimin me kombetaren dhe sigurisht qe nuk mund te qendronte...

Geralb Smajli: Ëndrra ime, të fitoj titullin kampion me Vllazninë dhe kualifikimi në Europian...

0
Paraqitjet e tij me Vllaznine jane ato te duhurat dhe si rrjedhoje jo vetem qe eshte pjese e formacionit, por edhe eshte shnderruar ne nje lojtar te rendesishem per skuadren shkodrane. E kemi fjalen per mbrojtesin e djathte te...

KUPA E SHQIPËRISË/ Ja kur luhet sfida Erzeni- Vllaznia dhe në cilin stadium

0
Kampionati i Superiores do ia lere vendin kete mesjave ndeshjeve te turit çerekfinal te Kupes se Shqiperise. Jane kater ndeshje te cilat pritet me interes sepse tete skuadrat skuadrat pjesmarrese ne te, do te kerkojne te hedhin nje hap...

‘Shpërthen’ Samuel Nikaj: Ka aleanca të mëdha kundër nesh, ndoshta largimi im mund të...

Pogradeci ngec kundër Shkumbinit dhe komplikon gjithçka për ngjitjen në Kategorinë e Parë. Dje në stadiumin “Gjorgji Kyçyku” pati nga të gjitha. Ndeshja u ndoq nga rreth 2500 të pranishëm, teksa 70 tifozë kishin ardhur nga Peqini, të grupimit ultras...

Moviola e Vllaznia-Egnatia/ Enea Jorgji i kursen të kuqin Xhemajlit

0
Dy raste ishin për moviolë në takimin Vllaznia-Egnatia e mbajtur nga gjyqtari i FIFA-s Enea Jorgji, me asistentë Rexha dhe Lama, ndërsa në VAR ishte Rusta. Episodi i parë do të ishte pretendim për penallti. 62’ Pas një harkimi në...

Nuk ka pushim për Vllazninë, nisin përgatitjes për sfidën e Kupës ndaj Erzenit

0
Per Vllaznine nuk ka pushim. Edhe diten e djeshme, vetem pak ore pas sfides me Egnatian, skuadra ka zbritur ne fushen e stervitjes sepse nuk ka patur kohe per te humbur. Arsyeja eshte se te merkuren do te luajne...

E FUNDIT/ Agim Canaj emërohet trajner në krye të skuadrës që synon kategorinë e...

Rrahman Hallaçi ka dhene doreheqjen pas ndeshjes Iliria- Murlani qe u fitua nga skuadra e tij me rezultatin 3-1. Shkaku gjoja jane problemet personale te tij, por sigurisht qe ne kete mes duhet te kete patur diçka tjeter. Madje, nga...

VIDEO/ Skandal në ndeshjen Valbona- Veleçiku! Arbitri akordon 11-metërsh absurd kundër koplikasve

Veleçiku eshte mundur dje me rezultatin e ngushte 0-1 nga Valbona ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin e qytetit te Tropojes. Fatin e ketij takimi e ka vendosur nje 11-metersh i çuditshem akorduar nga arbitri i takimit. Pamjet filmike qe...