Egnatia bën goditjen e bujshme në merkato, arrin akordin me sulmuesin që ka luajtur...

Egnatia bën një goditje të madhe për sulmin pa u hapur ende zyrtarisht merkatoja e janarit.“Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht nga burime të sigurta në klubin rrogozhinas, se është arritur marrëveshja me 27-vjeçarin ganez, Rafael Duamena. Bëhet fjalë për një qendërsulmues...

LAJMI I FUNDIT/ Ja kush arbitron sot në finalen Tirana- Vllaznia

Sfida e ores 19.00 te mbremjes se sotme ne mes Tiranes dhe Vllaznise pritet me shume interes ne te dy kampet qe duan t'i shtojne palmaresit te tyre edhe nje tjeter trofe siç eshte ky i Superkupes. Per kete ndeshje...

FSHF-ja vazhdon të kursehet! Superkupa, Tirana-Vllaznia vlen zero lekë!

Tirana dhe Vllaznia luajnë sot në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania” finalen e edicionit të 29-të të Superkupës së Shqipërisë. Ky kompeticion u krijua në vitin 1989-të, teksa përballeshin në një finale skuadra që fitonte titullin kampion dhe ajo...

Lajmi i fundit / Latifi e nis nga stoli, ja formacioni i Vllaznisë për...

Vllaznia do te luaje mbremjen e neserme takimin e finales se Superkupes pikerisht me Tiranen, ne nje "Klasike te Shqiperise", qe pritet te prodhoje shume rivalitet dhe lufte te forte sportive ne fushen e lojes. Kuqeblute do te kene...

VIDEO/ Luan në mbrojtje, por sot shënoi golin e katërt, trajneri Plori elozhe Pusit:...

Tjeter fitore e Vllaznia U21 dhe nje tjeter paraqitje e mire e mbrojtesit shtatelarte Gledian Pusi i cili perpos faktit qe kryen mire detyrat e tij ne repartin e prapavijes, shfaqet serish si golashenues. E beri kete gje edhe ne...

VIDEO/ Kapiteni Gurishta: Dua ta ngre edhe një tjetër trofe. Shanset janë 50 me...

Ka ngritur dy here rradhazi trofen e Kupes se Shqiperise duke qene se eshte kapiteni i Vllaznise dhe neser ne darke ka mundesi te beje te njejten gje per here te trete, kete rradhe me trofeun e Superkupes. Erdenis Gurishta...

VIDEO/ Vllaznia U21 mund 2-1 Korabin. Vendosin golat e Pusit dhe Delajt

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe eshte e pozicionuar ne vendin e dyte te renditjes pas javes se 11-te kampionatit, vetem dy pike larg Bylisit kryesues. Pasditen e sotme kuqeblute e drejtuar nga trajneri Elvis Plori...

Nuk i eci në Greqi, futbollisti polivalent drejt rikthimit te Skënderbeu

Pavarësisht se kanë edhe tri javë për të luajtur para se të mbyllet ky vit kalendarik dhe hapet zyrtarisht merkatoja, në Korçë kanë filluar punën për të plotësuar kërkesat e trajnerit. Ivan Gvozdenoviç pret që forcojë grupin për pjesën tjetër...

VIDEO/ ‘Duam trofeun nesër’, Josa: Kemi dy mungesa në Superkupë, por më ngroh rikthimi...

Vllaznia do të duelojë me Tiranën në “Air Albania” ditën e nesërme, takim që do të luhet duke nisur që nga ora 19:00 dhe është i vlefshëm për Superkupën e Shqipërisë. Për të folur për këtë përballje, në...

Dy finale të fituara, ‘Air Albania’ shumë fatsjellëse për Vllazninë

Vllaznia do luajë ditën e nesërme një ndeshje të rëndësishme për finalen e Superkupës së Shqipërisë kundër Tiranë. Pavarësisht se ky trofe më tepër shërben si prestigj apo edhe për moral, motivimi tek kuqeblutë nuk mungon. Kjo duke pasur...