Kampioni Demaj thirrjes ministres Kushi: Aman mos na e nxini më faqen!

Kampioni i madh i boksit shqiptar Kristian Demaj i ka bere sot nje thirrje publike Ministrise se Arsimit dhe Sportit, zj. Evis Kushi. Nje thirrje jo per vete, por per sportin qe ai perfaqeson: Boksin. Pikerisht per te mbeshtetur ekipin...

Shtatë boksierë të ekipit Kombëtar të Boksit në Kampionatin Europian

Shtatë boksierë të ekipit Kombëtar të Boksit për kategorinë e moshës U-18 do të konkurojnë në Kampionatin Europian të kësaj grupmoshe, ndeshjet e të cilit janë planifikuar të zhvillohen në Budva të Malit të Zi. Trajnerët e përfaqësueses, Lazarin...

‘Shqipëria do më ketë mua si kampion bote’, Florian Marku çudit britanikët: Xhaka stërvitet...

Florian Marku po vazhdon me rekordet e ndeshjeve të fituara në boks dhe tanimë është gati për përballjet e para të vërteta, për t’u ndeshur me kundërshtarë të kalibrit të lartë. Një tjetër triumf i ardhur në mbrëmjen e...

Fton gjigandin britanik në duel dhe bën botën të dëgjojë shqip, Marku: Kjo është...

Florian Marku mposhti shumë shpejt boksierin Muma Mweembi, ku mjaftuan pak sekonda për t’a hedhur përtokë. Boksieri shqiptar erdhi në këtë duel pas një mungesë të gjatë dhe menjëherë tregoi klasin e tij. Në përfundim të duelit, ”rrëmbeu” mikrofonin dhe tha:...

Florian Marku i jashtëzakonshëm, mund kundërshtarin për 1 minutë e 50 sekonda

“Bisha” Florian Marku ka fituar ndeshjen në mënyrë të rrufeshme ndaj Muma Mweemba. Shqiptari e nisi menjëherë me vrull ndeshjen dhe vuri përpara kundërshtarin e tij me goditje të forta dhe të befasishme. Marku e hodhi dy herë në tapet,...

Kalivopulli: Në Kosovë sporti funksionon më mirë, falë formulës së qeverisë

Kauza e nisur nga klubet e Kategorisë Superiore shkon përtej futbollit, teksa miratimi i 4 kërkesave të tyre do të sillte përfitime në të mirë të gjithë sportit në Shqipëri. Në mbështetje të ndryshimeve në ligjin e sponsorizimit kanë...

Kajoshi, Eliazi e Rojku nisen drejt Kroacisë për të marrë pjesë në ‘Grand Prix’...

Tre boksierë të kombëtares shqiptarë janë nisur sot drejt Kroacisë për të marrë pjesë në një turne të rëndësishëm ndërkombëtar që zhvillohet atje. Në përbërje të kombëtares tonë janë dy shkodranët Arjon Kajoshi e Xhol Eliazi si dhe durrsaku...

Shkodrani Besjor Gjetaj vend të parë në turneun ‘Lah Nimani’ të Prishtinës

Boksieri 18 vjeçar shkodran Besjor Gjetaj ka zene vendin e pare ne turneun nderkombetar "Lah Nimani" qe u zhvillua ne Prishtine te Kosoves. Ai ka konkurruar ne peshen 69 kilograme dhe perballe ka patur boksierin kosovar Bleart Rexhepi ndaj te...

E BUJSHME/ Ekipi i Fushë- Arrëzit ofertë Zef Gjonit. Synon titullin kampion në boks

Ndodh edhe keshtu. Ndonese eshte ne hapat e pare te krijimit, ekipi i Fushe- Arrezit ne boks synon menjehere te thote fjalen e tij ne boksin shqiptar dhe do te tentoje titullin kampion qe kete vit. Per ta bere realitet...

Jurgen Uldedaj fiton dhe mbron titujt botërorë

Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj mbron me sukses dy titujt kampion në peshën “cruiserweight” WBO dhe WBC për të rinj. 22-vjeçari mposhti rivalin kroat Robert Grguriç në sfidën e zhvilluar “Seebuhne Elbauenpark” në Magdeburg të Gjermanisë. Kjo është fitorja e 12...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR