Boks/ Shkodra gati për Memorialin Ndërkombëtar ‘Vllaznia 2022’

Këtë javë në Shkodër, konkretisht të premten dhe të shtunën, do të zhvillohet edicioni i rradhës i memorialit ndërkombëtar të boksit “Vllaznia 2022”. Tashmë, ekipi i Kombëtares së Shqipërisë, i drejtuar nga trajneri Zef Gjoni, është në përgatitjet e...

Lazarin Vila: Edicioni i sivjetëm i Memorialit të boksit do dhurojë sfida shumë interesante

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” në Shkodër, këtë javë do të organizohet edicioni i 18-të me rradhë i turneut ndërkombëtar të boksit “Vllaznia Boks”. Ky turne tradicional që organizohet nga Bashkia e Shkodrës, bën bashkë disa shtete në...

Dëshira e Florian Markut po plotësohet, kampioni i botës do të zbarkojë në ‘Air...

Florian Marku arriti të merrte një tjetër fitore, të parën në 2022. Boksieri shqiptar ia doli që të hidhte me “KNOCK-OUT” Jenkins në raundin e katërt. Menjëherë pas përfundimit të kësaj përballje, Marku është shprehur: “Më jepni Amir Khan, do...

Florian Marku ngjitet 25 vende në renditjen e përgjithshme pas fitores së mbrëmshme

Florian Marku siguroi fitoren e tij të 11 në ringun profesionist ku nuk njeh humbje, duke mbrojtur brezin e IBF që e fitoi disa muaj më parë. Boksieri shqiptar arriti triumfin e tij pas një ndeshje shumë të zjarrtë...

Florian Marku e nis në shqip intervistën në TV britanik: Faleminderit të gjithë shqiptarëve...

Florian Marku mbledh tifozë si pakkush tjetër në arenat e boksit në Angli dhe mbështetja e jashtëzakonshme e shqiptarëve e ka shtyrë boksierin në rrugëtimin e tij në ringut profesionist ku ai është bërë një emër i njohur në...

Katër raunde për të mbrojtur titullin, Florian Marku hedh ‘knock-out’ Jenkins

Florian Marku siguroi fitoren e tij të 11 në ringun profesionist ku nuk njeh humbje, duke mbrojtur brezin e IBF që e fitoi disa muaj më parë. Florian Marku nuk ka kundërshtar, fiton dhe mbron titullin e kampionit, duke i...

Atmosferë e jashtëzakonshme në Newcastle, ja kur do ngjitet në ring Florian Marku

Florian Marku gati të ngjitet në ringun e “Utilita Arena” të Newcastle për të mbrojtur titullin kampion “International welterweight” në versionin IBF, që e ka fituar 25 shtatorin e kaluar ndaj ukrainasit Maxim Prodan në “Tottenham Hotspur Stadium”. “The Albanian...

Javën tjetër nis Memoriali, trajneri Gjoni: Do jetë një aktivitet interesant

Pas dy vitesh ndërprerje për shkak të situatës së krijuar nga pandemia, Memoriali Ndërkombëtar i Boksit "Vllaznia 2022" rikthehet për të zhvilluar edicionin e 18-të të tij. Ndonëse fillimisht u mendua se pjesmarrja nuk do të jetë shumë e...

EKSKLUZIVE/ Demaj: Politikat e gabuara po e çojnë sportin drejt shkatërrimit

Lajmi qe ka shqetesuar jo pak njerezit e sportit ditet e fundit, ai i reduktimit te ndjeshem te fondeve te Federatave sportive, fonde keto qe akordon çdo vit Ministria perkatese, ka qene edhe tema e bisedes me nje nga...

Kristian Demaj për vlerësimin si ‘Mjeshtër i Madh’: I lumtur që u vlerësuan mundi...

9 vite kampion i Shqipërisë me Vllazninë, “Boksier i Shekullit në Shkodër”, kampion bote ne Federaten UBO, janë vetëm disa nga sukseset e karrierës së boksierit Kristian Demaj. Megjithatë, para pak javësh, presidenti i Republikës, z. Ilir Meta, i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI