Vllaznia U19 tjetër disfatë në kampionat, e mund edhe Bylis 4-1 brenda në ‘Reshit...

0
Vllaznia U19 vazhdon te kaloje momente jo te mira ne kampionat. Pas humbjes javen e kaluar 5-0 ndaj Partizanit ne transfertem sot eshte mundur 1-4 edhe nga Bylis, madje brenda ne fushen sportive "Reshit Rusi". Por humbja e sotme ka...

‘Djelmnia shkodrane’ U13 me pretendime drejt Italisë në turneun e Roveretos

0
Ne edicionin e sivjetem te turneut nderkombetar te Roveretos, nga Shqiperia merr pjese perpos ekipeve te "Atletik", edhe nje tjeter ekip shkodran. Behet fjale per ate te klubit "Djelmnia shkodrane". Behet fjale per ekipin U13 qe drejtohet nga trajneret...

VIDEO/ 90 fëmijë të ‘Atletik Klub Shkodra’ nisen drejt Italisë për turneun e Roveretos

0
Ekipet e "Atletik Klub Shkodra" jane nisur paraditen e sotme drejt Italise, per te marre pjese ne edicionin e rradhes te "Turneut te Paqes" qe zhvillohet çdo vit ne qytetin e Roveretos, me pjesmarrjen e shume sportisteve nga vende...

Vllaznia U19 zhgënjen në sfidën e parë të fazës së tretë, humbet 0-5 ndaj...

0
Vllaznia U19 e ka nisur ne menyren me te keqe te mundshme fazen e trete te kampionatit. Mesditen e sotme ajo ka humbur me rezultatin e thelle 0-5 ndaj Partizanit ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin "Arena e Demave". Takimi...

Tjetër fitore për ‘Atletik’ U15 që mban vendin e dytë në renditje, barazon ‘Atletik’...

0
Ekipet e "Atletik Klub Shkodra" kane marre dy rezultate pozitive edhe ne ndeshjet e sotme, te vlefshme per kampionatet kombetare te kategorise se pare per grupmoshat U14 dhe U15. Atletik U15 ka luajtur ne Durres ndaj ekipit "Shqiponja" dhe ka...

Tre futbollistë të rinj shkodranë sot në stërvitje me ekipin e parë të Laçit

0
Laçi po vijon pergatitjet per ndeshjen e rradhes dhe sigurisht qe te gjithe pjestaret e tij jane te vendosur per te bere kthesen e shumepritur sepse rezultatet e fundit nuk kane qene aspak pozitive. Nderkohe e veçanta e stervitjes se...

Vllaznia U21 shpërdoron shansin për të mundur Bylisin. Udhëheq 3-1 deri ’75, ndeshja mbyllet...

0
Vllaznia U21 ka shperdoruar nje mundesi shume te mire per te mundur Bylisin dhe per t'i shkaktuar atij humbjen e pare ne kampionat. Pasditen e sotme kuqeblute e Ergi Borshit kane qene ne udheheqje te rezultatit ne shifrat 3-1...

Javë e suksesshme për ekipet e ‘Atletik’, U14 dhe U15 marrin dy fitore me...

0
Java qe lame pas ka qene e mbare per dy ekipet e Akademise "Atletik Klub Shkodra" te cilet marrin pjese ne kampionatet e kategorise se pare. Te dy ato, si ai i 14 vjeçareve, ashtu edhe ai U15 kane...

Skandal në ndeshjen e 19-vjeçarëve / Topi kalon vijën fatale, Vllaznisë i vjedhin golin...

0
Dueli mes Tiranës dhe Vllaznisë, në kampionatin e 19-vjeçarëve, që përfundoi me rezultatin e ngushtë 1-0 në favor të bardhebluve, ka prodhuar polemika në fundin e saj. Kështu, shkodranëve iu është mohuar një gol i rregullt. Në mesin e...

Besardo Ndoj, portieri që po shkëlqen tek Akademia Vllaznia

0
Vllaznia U-13 mori para pak ditësh një barazim 1-1 në transfertë ndaj Tiranës. Në fakt, ai që spikati në këtë ndeshje, ka qenë portieri 12-vjeçar Besardo Ndoj, i cili është padyshim një ndër portierët më me të ardhme të...