Transferim i rëndësishëm/ Volejbollistja shkodrane Antoneta Molla firmos në Bundesliga 2

Nga Gjergj KOLA Aventure e re per volejbollisten shkodrane Antoneta Molla. 24 vjeçarja ka kaluar ne nje tjeter kampionat, ate gjerman teksa eshte bere pjese e ekipit TV Planegg-Krailling qe merr pjese ne Bundesliga 2. Padyshim qe kjo eshte nje arritje...

Mbrojtësi shkodran mbetet pa skuadër. Klubi italian i prish kontratën

Daniel Hysaj, mbrojtësi i Kombëtares U21 të Shqipërisë, është i detyruar që të kërkojë një tjetër sistemim. Futbollisti 19-vjeçar, kushëriri i mbrojtësit të Kombëtares A, Elseid Hysaj, është shkëputur nga klubi i Tarantos. Djaloshi me origjine nga Shkodra kishte kaluar...

Konfirmohet lajmi i ‘Shkodra Sport’, Rubin Hebaj prezantohet tek arabët e Orobah

Lajmi i mbremshem i gazeten "Shkodra Sport" per transferimin e sulmuesit shkodran Rubin Hebaj ne Arabine Saudite, eshte zyrtarizuar mbremjen e sotme nga vete klubi me te cilin ka firmosur ai, FC Orobah. Permes nje postimi ne faqen e tij,...

EKSKLUZIVE/ Fitoi ‘Topin e Artë’ në Uzbekistan, sulmuesi shkodran transferohet në Arabi

Nga Gjergj KOLA Ka mjaftuar nje sezon i shkelqyer ne Uzbekistan dhe ne adrese te tij erdhen disa oferta, por vetem ajo e Arabise Saudite ka bindur drejtuesit e FC Andijan per ta lene te lire. E kemi fjalen per...

Silvinjo ‘i fiksuar’ pas Brajan Grudës, shkon në Gjermani për ta ndjekur në Frankfurt-Mainz

Nuk ka ditë pushimi për Silvinjon! Trajneri i Shqipërisë po vazhdon punën mes analizës së kundërshtarëve të Euro 2024 dhe udhëtimeve në Europë, për të biseduar dhe afruar talentet e rinj te Shqipëria. Silvinjo është i fiksuar pas sulmuesit...

Shkodrani Andreas Ndoj shënon për Olimpiakosin dhe i jep një dorë në fitoren e...

Mbrojtesi shkodran Andreas Ndoj jo vetem qe po i luan te gjitha ndeshjet si titullar me ekipin e Olimpiakosit, por diten e sotme eshte shfaqur si protagonist edhe me golin e shenuar ne ndeshjen ndaj PAS Giannina. Ka qene minuta...

Trajneri i kombëtares italiane të karatesë ‘reklamon’ kampionen nga Lezha Mikela Skandaj

Dita e sotme ka sjelle nje lajm shume te mire per karateisten lezhjane Mikela Skandaj. E demtuar prej 3 muajsh, nenkampionia e Europes ne fuqi, ka lene pas te gjitha problemet qe i solli demtimi i pesuar ne garat...

Flet mesfushori koplikas Enis Çokaj: Mezi po pres të luaj për Osijek

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Enis Çokaj, pjesën e dytë të sezonit futbollistik do ta zhvillojë në Kroaci. Çokaj nënshkroi për Osijekun dje, ku edhe është prezantuar. Mesfushori shqiptar veshi fanellën e Lokomotivës së Zagrebit nga vera e vitit 2019 deri...

Rudi Vata: Më quajnë tradhëtar, por zemra ime rreh për Shqipërinë. Roko mund të...

Rudi Vata ka folur për të ardhmen e djalit të tij Roko, nëse ai do të zgjedhë Shqipërinë ose Irlandën. Në një intervistë të dhënë për mediat britanike, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare theksoi se ai nuk do të ndikojë...

Mesfushori koplikas Enis Çokaj prezantohet tek Osijek: Jam i kënaqur me këtë lëvizje

Mesfushorit nga Kopliku Enis Çokaj nuk i ka ecur aspak mbare tek Panathinaikos ne Greqi dhe si rrjedhoje ka vendosur te rikthehet serish per te luajtur ne Kroaci, kampionat ne te cilin ndjehet mire sepse ka luajtur edhe me...