Salihi ka shënuar 15 gola në Austri, nominohet për të fituar trofe

Shënoi në fitoren e Neustadt kundër Bw Linz, duke regjistruar golin e tij të 15 në Bundesliga 2 në Austri. Hamdi Salihi qëndron në krye të listës, duke i dhënë dhe ekipit të tij shtysën për të qëndruar në...

Hamdi Salihi: Peng një titull kampion me Vllazninë

Hamdi Salihi është shumë pranë rikthimit në kampionatin elitar që zhvillohet në Austri, por tashmë jo si lojtar i Rapidit të Vienës. Sulmuesi shqiptarë është duke tentuar të ngjitet sërisht në elitën austriake, kësaj radhe me Nojshtad.Nojshtadi është duke...

Lajm fantastik për Hysajn pas humbjes ndaj Juventusit

Shqiptari Elseid Hysaj dhe sllovaku Marek Hamsik, lojtarët më të mirë të Napolit ndaj Juventusit.Juventusi ka arritur të shënojë fitore në Sao Paolo duke e mposhtur Napolin 1-0.Ndeshjen e vendosi sulmuesi i rrezikshëm i Juventusit, Gonzalo Higuain, me një...

Hamdi Salihi rikthehet tek goli. Shënon të 15-tin për Nojshtad

Sulmuesi shkodran Hamdi Salihi ka gjetur për herë të 15-të rrugën e rrjetës në këtë sezon, duke arritur të barazojë shifrën e golave të shënuar një vit më parë në të gjithë kampionatin me ekipin e Skënderbeut. Sulmuesi shkodran...

Dy futbollistë shkodranë “braktisin” Flamurtarin. Mbetet vetëm Gjini

Problemet që po kalon skuadra e Flamurtarit kanë ndikuar në ecurinë e disa prej futbollistëve të cilët një sezon më parë kontribuan shumë për ngjitjen e saj në Superligë. Për këtë arsye, dy nga tre shkodranët që kanë qenë...

SALIHI është nostalgjik. Vllaznia më lindi kurse Tirana më rriti

Ndeshja e sotme në mes Tiranes dhe Vllaznise nuk ka dhuruar emocione. Një ndeshje që sot ndoshta nuk mban ato vlerat e jashtëzakonshme apo luhet për titull por gjithsesi është një ndeshje që të emocionin. Për Newsport.al ka folur...

Hysaj shkëlqen edhe si mbrojtës i majtë; 117 kontakte me topin kundër Udinezes

Mbrojtësi shkodran i Napolit Elseid Hysaj ndonëse nuk ka shumë dëshirë që të luajë në krahun e majtë të këtij reparti ngaqë nuk është pozicioni i tij i preferuar, sërish spikat edhe aty. Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, edhe...

Elseid Hysaj: Mendoj Juventusin, vështirë të luash majtas!

Dominoi lojën dhe fitoi, pavarësisht se shënoi vetëm një gol. Napoli i Elseid Hysajt është duke marshuar drejt titullit në Itali, megjithëse Interi dhe Juventusi mbajnë të njëjtin ritëm. Për mbrojtësin shqiptar, gjërat kanë shkuar mirë deri tani dhe...

Klaudio Ndoja nderohet në qytetin e lindjen me titullin “Naim Frashëri”

Basketbollisti shkodran Klaudio Ndoja që prej vitesh jeton dhe luan në Itali, pasditen e sotme është nderuar me titullin e lartë "Naim Frashëri". Ky titull i dhënë pak kohë më parë nga ish-Presidenti i Republikës, z. Bujar Nishani, nuk...

Prapaskena/ Tare kishte në dorë Hysajn para transferimit te Napoli

Karriera e Elseid Hysajt ka marrë një rrugë shumë pozitive në verën e vitit 2015, kur u transferua te skuadra e Napolit nga Empoli. 23-vjeçari në dy vitet e fundit ka njohur një rritje të madhe profesionale, duke tërhequr...