Dy klube legjendë ndjekin Hysajn, por transferimi realizohet vetëm në verë

Kthehen sirenat e merkatos për mbrojtësin e përfaqësueses shqiptare, Elseid Hysaj. Futbollisti i cili aktivizohet me Napolin, vazhdon të jetë një nga emrat më tërheqës në Europë sa u përket lojtarëve që aktivizohen në krahët e mbrojtjes, pavarësisht kritikave...

“Çmenduria” e Qafarenës. Shtatë orë stërvitje në ditë në Gjermani

Vetëm pak muaj dhe atij i është dashur të bëjë një ndryshim rrënjësor në karrierën e tij. Por edhe në mënyrën e jetesës, të të stërviturit dhe shumë gjëra të tjera. E kemi fjalën për volejbollistin shkodran Anton Qafarena....

Sepahan sfidon Vllazninë për Hasanin: Luan javën e ardhshme

Klubi i Sepahan ka filluar kontaktet me FSHF-në për të zgjidhur çështjen e transferimit përfundimtar të mesfushorit Edon Hasani që u largua nga Vllaznia për të firmosur në Iran. Futbollisti nuk u aktivizua në takimin e të premtes në...

U largua befasisht, bllokohet transferimi i Edon Hasanit te Sepahan

Bllokohet transferimi i Edon Hasanit te skuadra e Sepahan. Mesfushori u largua papritur nga Vllaznia, teksa drejtuesit e klubit shkodran kanë kërcënuar se do ta çojnë çështjen në gjyq. Sepahan ka luajtur dje ndeshjen e radhës në kampionat kundër...

Armando Vajushi, sinjale “mësuesit” të tij, Kristian Panuçit!

Nuk e dimë nëse Kristian Panuçi e ka pasur televizorin e tij te sfida Ternana-Pro Verçeli, te Empoli-Breshia apo te Bari-Parma për të ndjekur Armando Vajushin, Frederik Veselin, Emanuele Ndoj apo edhe Migjen Bashën, edhe pse ky i fundit...

Më shumë se një vit pa gol, Vajushi kthehet me një perlë (VIDEO)

Armando Vajushi ka vuajtur shumë, ka pritur gjatë që të rigjejë formën e vet më të mirë dhe mbrëmë ka festuar me të drejtë, të paktën në aspektin personal. Pro Verçeli u mund 4-3 në një ndeshje spektakolare në Terni,...

Edon Hasani: I lumtur që firmos me ekipin më prestigjioz në Iran

Ndonëse Vllaznia nuk ka zyrtarizuar ende “divorcin” me Edon Hasanin, transferimi i tij te skuadra e Sepahan është çështje e mbyllur dhe futbollisti jo vetëm ka firmsosur me klubin iranian por edhe ka dalë në stërvitje sot me të.Futbollisti...

FOTO / Napoli publikon shifrat mbresëlënëse të Hysajt si i majtë

Elseid Hysaj po arrin të përshtatet mjaft mirë si mbrojtës i majtë te Napoli, një pozicion që dukej se e kishte harruar, por tani ndeshje pas ndeshje po tregon se po ambientohet mjaft mirë në këtë pozicion. Pas dëmtimit...

Hysaj luan përsëri si mbrojtës i majtë, Napoli kualifikohet në Kupë

Djersiti më shumë se sa mendohej por në fund Napoli ia doli që të kualifikohej në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Skuadra e Elseid Hysajt mundi me rezultatin minimal 1-0 Udinezen, duke siguruar kalimin në fazën tjetër të turneut....

Dikur pjesë e Kombëtares, sot Vajushi është në dështimet e Serisë B

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Armando Vajushi nuk po kalon një sezon të mirë me ekipin e pro Vercellit në Serinë B. 26-vjeçari është vendosur në listën e futbollistëve më të dobët të kampionatit të dytë më të rëndësishëm në Itali. “Tuttomercatoweb”...