Edon Hasani: Besoj se gjërat do të ndryshojnë për mirë tek Vllaznia

Kalvari i gjatë i Edon Hasanit ka marrë fund. Shkodrani ka debutuar me ekipin e Sepahanit në kampionatin iranian të futbollit. 26-vjeçari ka luajtur 12 minuta në humbjen e djeshme të skuadrës së tij kundër Zob Ahan-it. Mesfushori ka...

Tre futbollistë të kombëtares shqiptare bashkohen tek ekipi i Vëllaznimit

Babai i ish-kapitenit të Kombëtares Shqiptare të futbollit, Lorik Cana, do të jetë presidenti i ri i ekipit të futbollit Vëllaznimi të Gjakovës. Agim Cana, që më herët ka qenë dhe vetë lojtar i ekipit gjakovar, prej ditës së...

Edon Hasani debuton me humbje në kampionatin iranian të futbollit

Ashtu siç kishim paralajmëruar, dita e djeshme ka shënuar edhe debutimin e futbollistit shkodran Edon Hasani me skuadrën e tij të re të Sepahanit. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e rradhës të kampionatit iranian të futbollit por ky nuk...

“Klauzola 50 milionë euro për Hysajn? De Laurentiis bëri gabim…”

Elseid Hysaj është një prej protagonistëve të Napolit të drejtuar nga Sarri. Në fakt, lojtari i kombëtares shqiptare po vëzhgohet nga gjysma e Evropës dhe Napoli ka nxituar t’i shtojë kontratës së tij, që skadon në vitin 2022, një...

Bekim Balaj feston ditëlindjen, por ka një urim të veçantë për të

Dita e sotme ka qenë e veçantë për sulmuesin shkodran të kombëtares shqiptare Bekim Balaj. Ai ka festuar 27 vjetorin e lindjes. Një moment që i ka dhuruar atij shumë emocione por edhe urime njëkohësisht. Por në fakt, një...

Një lajm i mirë mbërrin nga Irani për mesfushorin shkodran Edon Hasani

Nisja e karrierës me ekipin e Sepahanit në Iranin e largët, nuk ka qenë ashtu siç pritej por kjo periudhë e vështirë duket se po përfundon për mesfushorin shkodran Edon Hasani. Nga dita e sotme ai është bërë pjesë...

Menaxheri i Nejmar “merr në patronazh” shkodranin Samuel Rrasa

E çuditshme por e vërtetë. Një nga menaxherët më të njohur në botën e futbollit, pikërisht izraeliti Pini Zahavi ka marrë "në patronazh" lojtarin e talentuar shkodran, 15 vjeçarin Samuel Rrasa. Ky i fundit ka më tepër se një vit që ka kaluar në futbollin italian teksa është vënë edhe në radarët e Juventusit megjithatë e ardhmja e tij duket e ndritur.

Menaxheri shkodran dërgon një futbollist të kampionatit shqiptar në Katar

Lajme të mira jo vetëm për futbollistët shkodranë por edhe për menaxherët e futbollit të këtij qyteti. Njëri prej tyre ditën e sotme ka zyrtarizuar një marrëveshje shumë fitimprurëse për një nga futbollistët e kampionatit shqiptar të cilin e...

Hamdi Salihi dy muaj jashtë fushave

Shanset që sulmuesi shkodran Hamdi Salihi të jetë pjesë e Kategorisë Superiore në vijim janë zero edhe pse u fol për një ofertë të trajnerit të Kukësit, Peter Pacult në drejtim të shkodranit. Por, sipas klubit aktual Wiener Neustadt,...

E bujshme / Vlera e Hysajt arrin 70 milionë euro, kalon edhe Xhakën e...

Observatori i Futbollit Europian, CIES, ka përditësuar vlerat e merkatos për futbollistët e kampionateve kryesore në kontinent dhe ka përpiluar 100-shen e atyre me vlerën më të lartë. Një ndër lëvizjet më të bujshme të këtij muaji është ngjitja...