Klaudio Ndoja nderohet në qytetin e lindjen me titullin “Naim Frashëri”

Basketbollisti shkodran Klaudio Ndoja që prej vitesh jeton dhe luan në Itali, pasditen e sotme është nderuar me titullin e lartë "Naim Frashëri". Ky titull i dhënë pak kohë më parë nga ish-Presidenti i Republikës, z. Bujar Nishani, nuk...

Prapaskena/ Tare kishte në dorë Hysajn para transferimit te Napoli

Karriera e Elseid Hysajt ka marrë një rrugë shumë pozitive në verën e vitit 2015, kur u transferua te skuadra e Napolit nga Empoli. 23-vjeçari në dy vitet e fundit ka njohur një rritje të madhe profesionale, duke tërhequr...

Historia përsëritet: Nuk shënon Salihi, nuk fiton Nojshtad!

Tashmë është kthyer në një proverb: Nëse nuk shënon Salihi, Nojshtadi nuk fiton! Ka ndodhur kështu edhe pasditen e sotme në ndeshjen e rradhës të kampionatit austriak të kategorisë së parë. Ka qenë një ndeshje direkte në mes dy...

Uendi Vecaj i lumtur në Kroaci. Këtu do të realizoj ëndrrën time

Në limitet e merkatos së verës, mesfushori i Vllaznisë Uendi Vecaj realizoi një transferim të rëndësishëm teksa firmosi për klubin e njohur kroat të Dinamos së Zagrebit. Prova që 20 vjeçari kishte zhvilluar me këtë skuadër mesa duket i...

Fantastike! Ja si e vlerëson Arrigo Saki shkodranin Elseid Hysaj

Ish-trajneri i njohur, Arrigo Saki në editorialin e radhës për ” La Gazzetta Dello Sport” ka folur për momentin e trishtë që po kalon futbolli italian në arenën europiane, ndërkohë që nuk ka munguar një koment edhe për mbrojtësin...

Një shkodran në krye të Serisë A me ekipin e Breshias

Ecuria e këtij ekipi ka qenë vërtetë mbresëlënëse në këtë fillim-kampionati. Në tetë ndeshje të luajtura, janë arritur tetë fitore dhe padyshim që Breshia mban vendin e parë në Serinë A. E kemi fjalën për kampionatin kombëtar të basketbollit...

Gazetari italian paralajmëron: Napoli mund të humbasë Hysajn sezonin e ardhshëm

Elseid Hysaj nuk po arrin që të shkëlqejë gjatë këtij sezoni, por rendimenti i mbrojtësit italian vazhdon të jetë në nivele të larta. Gazetari italian Mikele Kriskitiello, ka folur për merkaton e Napolit, teksa ka paralajmëruar drejtuesit se mund...

“Nuk e humbet kurrë qetësinë”, mediat italiane vlerësojnë Hysajn

Napoli ka fituar ndeshjen e radhës në kampionat ndaj skuadrës së Milanit, teksa në fushën e lojës për 90 minuta luajti edhe mbrojtësi i kombëtares sonë, Elseid Hysaj. Ai ka zhvilluar një ndeshje të një niveli mesatar, teksa në...

Uendi Vecaj, kjo video tregon pse ai përfundoi tek Dinamo Zagreb

Në limitet e merkatos së verës, mesfushori sulmues i Vllaznisë Uendi Vecaj firmosi për Dinamon e Zagrebit. Një lëvizje disi e befasishme për opinionin sportiv por jo për kroatët. Ata e kishin parë në stërvitje për një periudhë 10 ditore dhe kishi vlerësuar aftësitë e tij teknike. Për këtë arsye, e morën në rradhët e tyre teksa 20 vjeçari për momentin luan me ekipin B të klubit të njohur kroat.

Hamdi Salihi nuk arrin të shënojë, Nojshtad humb kreun

Është një rast i rrallë në këtë sezon, por ndodh. Hamdi Salihi nuk ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës për skuadrën e Viener Nojshtad dhe kaq i ka mjaftuar ekipit të sulmuesit shkodran që të humbë kreun e...