Java e 5-të e kampionatit të femrave, Vllaznia luan në Korçë ndaj Skënderbeut

0
Kampionati ‘Abissnet Superiore’ për vajza do të rikthehet të luajë javën e 5-të nga këtë fundjavë, pas shkëputjes disa ditore për shkak të angazhimit të futbollisteve me ekipet kombëtare A dhe U-19 në kompeticionet europiane. Dy pretendentet për titull, Vllaznia...

Shqipëria e pëson në fund ndaj Irlandës në një ndeshje që zgjati 276 minuta

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave ka luajtur sot ndaj Republikës së Irlandës ndeshjen e katërt të Grupit B1 të Ligës së Kombeve. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” përfundoi me fitoren minimale të Irlandës me rezultatin 0-1, në një...

VIDEO/ Kombëtarja shqiptare stërvitje në ‘Loro Boriçi’ në pragndeshjen me Irlandën

0
Kombetarja shqiptare e femrave do te luaje pasditen e neserme ndaj Irlandes ndeshjen e vlefshme per Ligen e Kombeve, grupi B1. Ekipi eshte grumbulluar prej dy ditesh ne qytetin e Shkodres dhe pasditen e sotme nderkohe ka zhvilluar edhe...

Shqipëria U19 fiton 2-1 edhe ndaj Qipros. Shënon sërish shkodrania Klaudia Borci

0
Pas fitores 2:1 ndaj Lituanisë, Shqipëria U-19 për vajza triumfon edhe ndaj Qipros! Pas plot 90 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Wil”, të Zvicrës, vajzat kuqezi mposhtën edhe përfaqësuesen qipriote me rezultatin 2-1, duke marrë kështu tre pikët...

Goli i Megi Doçit nuk mjafton, Shqipëria humbet ndaj Irlandës

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave ka luajtur mbrëmjen e së premtes ndaj Republikës së Irlandës, ndeshja e dytë në grupin B1 të Ligës së Kombeve (Women’s Nations League). Sfida e luajtur në stadiumin “Tallaght” të Dublinit përfundoi me fitoren e...

‘Atletik Klub Shkodra’ krenohet me tre futbollistet e saj që po nderojnë Kombëtaren U19

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave U-19 i nisi ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian duke fituar me rezultatin 2-1 ndaj Lituanisëë. Nje start i mbare i skuadres se drejtuar nga trajneri shkodran Kreshnik Krepi. Por njekohesisht pjese e kesaj...

Dy shkodrane nderojnë Shqipërinë U19, vajzat kuqezi fitojnë 2-1 ndaj Lituanisë

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave U-19 fitoi me rezultatin 2-1 ndeshjen e parë ndaj Lituanisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian për këtë grupmoshë. Në ndeshjen e luajtur në stadiumin ‘Schaffhaussen’ në Zvicër, vajzat kuqezi triumfuan me gola të...

VIDEO/ Trajneri Grima: Shqipëria do të bëjë më të mirën ndaj Irlandës

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave prej të hënës është grumbulluar në kryeqytet dhe po përgatitet në prag të dy sfidave ndaj Irlandës, të vlefshme për UEFA Women’s Nations League. Seancat përgatitore po zhvillohen në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit“ ndërsa...

VIDEO/ Trajneri Krepi: Synojmë fitoret me Lituaninë e Qipron si dhe kualifikimin

0
Shqipëria U-19 për vajza është gati për ndeshjet kualifikuese të turit të parë të Euro 2024. Synimi është ngjitja në Ligën A dhe në prag të duelit të parë me Lituaninë ka folur trajneri Kreshnik Krepi. Për fshf.org ai...

VIDEO/ Arlinda Kodra: Dua të arrij sa më lart, si me Vllazninë ashtu edhe...

0
Kombëtarja shqiptare U-19 për vajza ka nisur grumbullimin në kuadër të ndeshjeve kualifikues të Kampionatit Europian 2024 për këtë grupmoshë. Njëra prej lojtareve më të rëndësishme të këtij ekipi është padyshim futbollistja shkodrane që luan për Vllazninë Arlind Kodra. Ajo...