VIDEO/ Trajneri Kola: Fitimi i Kupës ‘Agim Tafili’ është detyrim për çiklistët e Vllaznisë

0
Çiklistët e Vllaznisë po i japin dorën e fundit përgatitjeve për aktivitetin e tretë kombëtar të këtij viti, trofeun "Agim Tafili" që do të zhvillohet në datat 16-18 prill. Në të do të marrin pjesë të gjithë çiklistët e...

VIDEO/ Çiklistët e Vllaznisë gati për trofeun ‘Agim Tafili’

0
Duke filluar nga e marta e javes qe vjen, ne Shkoder do te zhvillohet edicioni i rradhes i Trofeut "Agim Tafili". Federata Shqiptare e Çiklizmit ne bashkepunim edhe me Bashkine Shkoder, i kane marre te gjitha masat qe ky...

Alisa Boçi sjell në Lezhë medaljen e vendit të tretë në Olimpiaden Speciale Maqedonia...

0
Sportistja lezhjane Alisa Boçi ka marrë pjesë në garën e notit, në Kampionatin Rsjonal Olimpik Special të organizuar nga Olimpiada Speciale e Maqedonisë së Veriut në bashkëpunim me UNFPA, Fondi i Kombeve të Bashkuara për Popullsinë në Maqedoninë e...

‘Shkodra Sport’ e kërkoi në dhjetor, kryebashkiaku Beci jep lajmin e mirë: Shkodra do...

0
Kerkesa publike e gazetes "Shkodra Sport" ne ceremonine e "Me te miret 2023" ne fund te dhjetorit te vitit te kaluar per ta bere Shkodren qytetin europian te sportit per vitin 2025, ka vene ne levizje Bashkine Shkoder dhe...

Çiklistët e Vllaznisë sot në garë për të synuar një tjetër sukses edhe në...

0
Diten e sotme ne Kavaje do te zhvillohet edhe aktiviteti i dyte zyrtar i Federates Shqiptare te Çiklizmit. Behet fjale per trofeun e pervitshem "26 Marsi" qe zhvillohet ne kete qytet ne bashkepunim edhe me Bashkine Kavaje. Pjesmarres ne te...

FOTO/ Mjeshtri Rrok Bardeli ‘sulmon’ Fidel Yllin: Shkodra 34 vje pa palestër mundje. Zorraxhi...

0
Javen e kaluar presidenti i Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar, Fidel Ylli, ka qene dy here rresht ne Shkoder. Fillimisht per nje aktivitet te shkollave, ku ka shfrytezuar mundesine per te zhvilluar edhe nje takim me kryebashkiakun Beci dhe heren...

Xhudistet e Vllaznisë Kasandra Kovaçi e Validia Aliaj shpallen kampione kombëtare

0
Dy xhudiste te Vllaznise, pikerisht Kasandra Kovaçi dhe Validia Aliaj jane shpallur kampione kombetare per vitin 2024. Garat jane zhvilluar ne kryeqytet dhe ne to kane marre pjese te gjithe ekipet dhe sportistet me te mire te tyre. Kovaçi...

Tre vende të para për notarët e Vllaznisë në kampionatin kombëtar të moshave

0
Fundjaven qe shkoi Federata Shqiptare e Notit ka organizuar ne ambjentet e pishines "Stela" ne kryeqytet kampionatin kombetar te femijeve. Ne te kane marre pjese 8 ekipe nga Shqiperia, nder te cilet edhe "Shkodra Not" i cili eshte perfaqesues...

VIDEO/ Shkodrani Leonard Lulaj zgjidhet president i Federatës Shqiptare të Gjimnastikës

0
Nga Gjergj KOLA Ish- gjimnasti i Vllaznise dhe tashme biznesmeni i njohur Leonard Lulaj mbremjen e sotme eshte zgjedhur president i Federates Shqiptare te Gjimnastikes. Ai ka marre shumicen e votave te klubeve dhe shoqatave sportive qe aderojne ne kete...

Sot në Shkodër zgjedhjet në Federatën e Gjimnastikës, Leonard Lulaj kandidat për postin e...

0
Pasditen e sotme ne Shkoder do te zhvillohet mbledhja e Asamblese Zgjedhore te Federates Shqiptare te Gjimnastikes. Drejtursit e saj kete here kane zgjedhur kryeqendren e Veriut per zhvillimin e kesaj mbledhje, ngaqe aty zhvillohen herepashere edhe aktivitete te...