Taekondistët e Vllaznisë 5 vende të para në turneun ndërkombëtar të Ulqinit

0
Fundjave qe shkoi ne Ulqin eshte zhvilluar nje turne nderkombetar ne sportin e karatese ne te cilin perpos 5 ekipeve te tjera pjesmarrese, ishte e pranishme edhe Vllaznia e cila u perfaqesua me 32 sportistë. Ne total ne kete...

Xhulio Dushi: U largova mes emocionesh, një figurë si Nikolin Karroca nuk harrohet

0
Handbolli i Vllaznisë organizoi një turne për nderin e Nikolon Karroces ditën e dielë. Për këtë organizmi ka folur edhe një nga lojtarët më me eksperiencë, i cili deklaroi edhe tërheqjen nga ky sport, Xhulio Dushi. Ai vlerësoi shumë...

Mundësit e Besëlidhjes shkëlqejnë në kampionatin kombëtar. Marjan Kola shpallet sportisti më i mirë

0
Ekipi i Beselidhjes ne mundje ka bere nje paraqitje shume te mire ne garat e kampionatit kombetar te te rriturve qe u zhvilluan keto dite ne Tirane. Lezhjanet jane kthyer nga ky aktivitet me 9 sportiste qe jane ngjitur...

Terren i ri sportiv në Shkodër, modelja e njohur investon në qytetin e origjinës

0
Shkodra do të ketë një terren te ri sportiv për basketbollin dhe volejbollin, këtë herë të dhuruar nga modelja Angela Martini, në datën e lindjes së saj. Pasditen e djeshme është inauguruar fusha dhe këndi i lojrave të pozicionuar...

PERSONAZH/ Altin Përgjergji, kampioni i padiskutueshëm dhe trajneri i suksesshëm i xhudos

0
Sot mban detyren e pergjegjesit te zyres se sportit ne Bashkine Lezhe, megjithate per disa vite me rradhe, ai ka qene nje nga emrat e njohur te sportit ne xhudos ne vendin tone. E kemi fjalen per Altin Pergjergjin....

Nesër starton Rrethi Çiklistik i Shqipërisë, pjesmarrës edhe ekipi i Vllaznisë

0
Do të startojë të hënën Turi i Shqipërisë në çiklizëm, ceremonia e hapjes, ditën e hënë, duke nisur nga ora 10:45, në Sheshin Italia pranë Stadiumit “Arena Kombëtare”. Ne kete aktivitet marrin pjese shume ekipe shqiptare, por edhe te...

Vllaznia në gjimnastikë shpallet kampione kombëtare për vitin 2023

0
Gjimnastët e Vllaznise kane bere nje paraqitje shume te mire ne garat e kampionatit kombetar te zhvilluara pak dite me pare ne Tirane duke zene vendin e pare ne renditjen e pergjithshme dhe duke u shpallur kampione kombetare. Kampionati ka...

Këshilli i ri i Bashkisë Shkodër, pjesë e tij edhe tre figura të sportit...

0
Shkodra dhuroi surpriza në këto zgjedhje lokale të këtij viti. Tashmë, shkodranët përveçse i kanë dhënë votën në masë Benet Becit për të drejtuar Shkodrën për katër vitet e ardhshme, kanë vendosur të votojnë masivisht Partinë Socialiste edhe për...

Kryebashkiaku Spahia premton ministadium për futbollin shkodran

0
Bashkia Shkoder ka nder mend te investoje ne infrastrukturen sportive ne kater vitet e ardhshme. Perpos salles se re sportive per lojerat me dore qe do te ndertohet ne oborrin e shkolles "Salo Halili", nje investim tjeter i rendesishem...

Benet Beci: Shkodra i ka mësuar gjithë Shqipërisë se sa i rëndësishëm është sporti

0
Kandidati per postin e kryetarit te Bashkise Shkoder, Benet Beci ka zhvilluar edhe nje takim te dyte me sportiste e trajnere. Kjo sepse ai mesa duket e konsideron nje fushe te rendesishme te jetes per shkodranet. "Me sportistë e trajnerë,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI