Nesër ‘sprova’ e madhe e Benet Becit për sportin shkodran

0
Dita e neserme mund te jete shume vendimtare per te ardhmen e shumesporteshit ne Shkoder. Projekti Reload me te cilin jane financuar dy vjet me pare 13 shoqata sportive, ka perfunduar zyrtarisht me date 30 qershor. Qe do te...

PERSONAZH/ Kampioni i Ballkanit, që jeton duke çarë dru në Shkodër

0
Ky është Hysen Karmeshtna, nga Shkodra i cili çdo ditë bën një punë të rëndë si druvar. Por shumë pak mund ta dinë se Hyseni është kampion Ballkani i arteve marciale. Hysen Karmeshtna është një ri nga komuniteti egjiptian...

Çiklisti i Vllaznisë Flavio Venomi shpallet kampion kombëtar edhe për vitin 2023

0
Çiklisti i Vllaznise Flavio Venomi ka perseritur suksesin e vitit te kaluar dhe eshte shpallur edhe kete here kampion i Shqiperise per te rinj ne garen e kronometrit individual. Shkodrani i rritur ne Itali, ka treguar vlerat e tij...

Shkodrani Hysen Karmenshtna shpallet kampion Ballkani në ‘MMA’

0
Diten e djeshme ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" ne Tirane eshte zhvilluar Kampionatin Ballkanik i Arteve Marciale Mikse (MMA), ne te cilin kane marre pjese edhe disa sportiste shkodrane te cilet kane arritur madje edhe te jene te...

Historike për tenisin shqiptar/ Shkodrania Gresi Bajri mund serben në finale dhe fiton turneun...

0
Nje sukses historik per tenisin shqiptar eshte rregjistruar sot nga sportistja shkodrane Gresi Bajri. Ajo eshte shpallur fituese e turneut boteror "ITF J30 Nikshiq Trebjesa Open 2023" per 18 vjeçare qe eshte zhvilluar prej disa ditesh ne Nikshiq te...

Tenistja shkodrane Gresi Bajri kualifikohet në finalen e turneut ndërkombëtar të Nikshiqit

0
Tenistja shkodrane Gresi Bajri vazhdon te jete e sukseshme ne te gjitha garat kombetare dhe nderkombetare qe merr pjese dhe keshtu po ndodh se fundi edhe ne nje aktivitet qe eshte duke u zhvilluar ne vendin fqinj te Malit...

Vllaznia në taekwondo shpallet kampione në kampionatin kombëtar për fëmijë

0
Vllaznia në taekwondo ka arritur të shpallet kampione si ekip në kampionatin kombëtar për fëmijë, duke arritur të sigurojë 13-medalje ari, shtatë medalje argjendi dhe 12-medalje bronzi. Ky bilanc i arritur nga sportistët e Vllaznisë në kampionatin e zhvilluar...

Taekondistët e Vllaznisë 5 vende të para në turneun ndërkombëtar të Ulqinit

0
Fundjave qe shkoi ne Ulqin eshte zhvilluar nje turne nderkombetar ne sportin e karatese ne te cilin perpos 5 ekipeve te tjera pjesmarrese, ishte e pranishme edhe Vllaznia e cila u perfaqesua me 32 sportistë. Ne total ne kete...

Xhulio Dushi: U largova mes emocionesh, një figurë si Nikolin Karroca nuk harrohet

0
Handbolli i Vllaznisë organizoi një turne për nderin e Nikolon Karroces ditën e dielë. Për këtë organizmi ka folur edhe një nga lojtarët më me eksperiencë, i cili deklaroi edhe tërheqjen nga ky sport, Xhulio Dushi. Ai vlerësoi shumë...

Mundësit e Besëlidhjes shkëlqejnë në kampionatin kombëtar. Marjan Kola shpallet sportisti më i mirë

0
Ekipi i Beselidhjes ne mundje ka bere nje paraqitje shume te mire ne garat e kampionatit kombetar te te rriturve qe u zhvilluan keto dite ne Tirane. Lezhjanet jane kthyer nga ky aktivitet me 9 sportiste qe jane ngjitur...