KUQ e ZI

Hamdi Salihi: Nga Gjermania u larguam me keqardhje, mund të kishim bërë më mirë

0
Ish-futbollisti i kombëtares, Hamdi Salihi ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Kampionët” në Tv Klan. Ish-sulmuesi u pyet nga Marina Vjollca se në cilën ndeshje të Europianit gaboi më shumë Shqipëria. Salihi tha se nga Gjermania pavarësisht kënaqësive...

Interes nga Katari dhe Arabia Saudite për Elseid Hysajn

0
Pas tre vitesh, duket se aventurës së Elseid Hysajt me Lazion i ka ardhur fundi. Corriere della Sera bën me dije se klubi i Serie A po pret ofertat për 30-vjeçarin, teksa veç mbrojtësit shqiptar në shitja kanë dalë...

E thotë ‘Tuttosport’: Juventusi gati të paguajë deri në 12 milionë euro për të...

0
Juventusi kërkon me çdo kusht që të transferojë Mario Mitajn. Është ky lajmi i ditës që vjen nga “Tuttosport”, media e njohur në Itali. Një dëshirë e hershme kjo e bardhezinjve, ndërsa vetë futbollisti e ka pranuar në një...

EKSKLUZIVE/ Dy ekipe franceze pas Rei Manajt. Ndërmjetës edhe një menaxher shkodran

0
Sezoni shume i mire qe sulmuesi i kombetares shqiptare Rei Manaj beri me ekipin e Sivasspor ka bere qe ai te jete ne qender te vemendjes nga shume klube te ndryshme europiane dhe jo vetem ne Turqi. Ai shkëlqeu...

Mahniti në Euro 2024, tjetër klub nga Serie A interesohet për Mitajn

0
Zhvilloi një europian për tu mbajtur mend dhe tashmë ka marrë vëmendjen e klubeve më të mira në Europë. Fjala është për Mario Mitajn, mbrojtësin e kombëtares shqiptare që ishte ndër më të spikaturit me performancën e tij. 20-vjeçari...

Babai i Mitajt paralajmëron transferimin e Marios: Ndihet i vetmuar te Lokomotiva, dëshiron të...

0
Mario Mitaj tregoi lartësinë e duhur edhe në Kampionatin Europian Gjermani 2024. Mbrojtësi shqipta bindi përballë Italisë, Kroacisë dhe Spanjës, duke ngjallur interes të madh në këtë merkato verore. Babai Marios- Lini, ka paralajmëruar në një farë mënyre transferimin...

Ylber Ramadani: E papranueshme, kurrë nuk kam parë të sulmojnë dikë si Hysajn!

0
Elseid Hysaj ishte në shënjestër të kritikave të tifozerisë shqiptare pas humbjes me Italinë. Ulja e kokës në rastin e golit të dytë solli një lumë ironish në rrjetet sociale, duke bërë që kjo situatë të ndikojë edhe te...

Cristian Shpendi: Kalova një sezon perfekt. Babai im reagoi keq, por ai ka sakrifikuar...

0
Sulmuesi i kombëtares U-21 të Shqipërisë, Cristian Shpendi ishte ishte protagonist absolut i ngjitjes së Cesena-s në Serie B, me 20 gola në në kampionat, 1 në Kupën e Italisë dhe 1 në Superkupë, duke dhënë edhe 6 asistime. Një...

Dallku tregon largimin nga Kombëtarja: Pashë Hysajn me shumë perspektivë dhe i hapa rrugën

0
Ish-mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Armend Dallku është kthyer pas në kohë dhe ka folur për të shkuarën. Duke folur për "Telegrafi", Dallku është ndalur te arsyeja e largimit të tij nga Kombëtarja, duke thënë se s’donte të ishte barrë...

U aludua se ishte përplasur me trajnerin Silvinjo në Gjermani, reagon Ardian Ismajli

0
Silvinjo ka befasuar jo pak në Gjermani me formacionin e hedhur në fushë dhe vendimet e tij. Një nga surprizat e tij ishte hedhja e Ajetit në fushën e lojës dhe lënia në stol e Ardian Ismajlit, që kishte...