KUQ e ZI

Gjiganti grek synon sulmuesin shqiptar

0
Drejtuesit e Panathinaikos janë në kërkim të përforcimeve për sulmin dhe mediat greke shkruajnë se një nga lojtarët që po ndjekin është edhe anësori shqiptar 29-vjeçar, Myrto Uzuni, i cili i përket Granadës. Kontrata e futbollistit skadon për dy...

‘Realizova ëndrrën e babait’, Berisha: Kombëtarja emocion unik

0
Fortesa Berisha është vetëm 21 vjeç dhe mund të thuhet pa asnjë diskutim se është një nga futbollistet më të talentuara të ekipit Kombëtar të vajzave. Pak fjalë, kokulur, shumë punëtore, e palodhur në çdo stërvitje, e shpejtë dhe...

Nuk ka kohë për të humbur, Armando Broja nis stërvitjen në kryeqytet

0
Pas aventurës në Euro 2024 me Kombëtaren shqiptare, Armando Broja i ka dhënë fund edhe pushimeve. Sulmuesi kuqezi ka filluar menjëherë nga puna, për të qenë sa më në formë për sezonin e ardhshëm futbollistik. Broja ka nisur stërvitjen në...

‘Sy e veshë’ nga FSHF-ja, Sylvinho pa kontratë

0
Një nga çështjet më të diskutueshmë ditët e fundit është e ardhmja e Sylvinhos. Braziliani pas përfundimit të Euro 2024 zbarkoi në Tiranë, saktësisht më 25 qershor, ndërsa u largua pas dy ditësh. Çështja e rinovimit të tij vazhdon të...

Erjon Bogdani këshillon Mario Mitajn: Shko te Bolonja!

0
Erjon Bogdani ishte i ftuar në studion e emisionit “Euro Cup Nights” në “Vizion Plus”, ku është përgjigjur disa pyetjeve të shpejta në lidhje me Kombëtaren shqiptare. Ish-sulmuesi i njohur ëshrë pro vazhdimit të bashkëpunimit me trajnerin Silvinjo, të...

Zyrtare/ Thomas Strakosha i bashkohet AEK-ut

0
AEK ka transferuar zyrtarisht Thomas Strakoshan nga Brentfordi. Klubi grek përmes një komunikate zbuloi se me portierin shqiptar kanë lidhur marrëveshje deri në qershor të vitit 2029. “PAE AEK njofton blerjen e Thomas Strakosas. Portieri ndërkombëtar shqiptar ka nënshkruar kontratë...

ZYRTARE/ Sulmuesi lezhjan firmos kontratën e re me klubin italian

0
Sulmuesi nga Kakarriqi i Lezhës Rrok Toma do të vazhdojë që të jetë pjesë e ekipit të AlbinoLeffe. Lojtari i Kombëtares shqiptare U20, ka firmosur kontratën e re profesionale, me ekipin që militon në Serie C italiane. Toma ka firmosur...

Arrihet marrëveshja, Cristian Shpendi drejt gjigantëve të Serie A

0
Sulmuesi me origjinë nga Puka Cristian Shpendi pritet të bëjë një hap të rëndësishëm në karrierën e tij. Sumuesi i Kombëtares shqiptare kërkohet nga disa ekipe në Serie A, teksa aktualisht është pjesë e Cesenas. Kjo e fundit sezonin...

Mario Mitaj për median greke: Sylvinho sheh veten tek unë. E ardhmja? Jam gati...

0
Mario Mitaj është padiskutim një nga liderët e Kombëtares. Mbrojtësi ehe pse në një moshë të re ia ka dalë më së miri të fitojë vendin e titullarit te kuqezinjtë, ku paraqitjet e tij janë prej një veterani. Driblime, saktësi,...

ZYRTARE/ Portieri i kombëtares shqiptare huazohet tek ekipi tjetër gjerman

0
Simon Simoni është zyrtarisht një futbollist i Ingolstadt. Është vetë klubi që konfirmon lajmin e qarkulluar më parë teksa njofton në faqen zyrtare afrimin e talentit shqiptar në formë huazimi nga Frankfurt. Ky vendim i Frankfurt vjen pasi drejtuesit besojnë...