Kaos te Kili: Vidal më shokë s’pyesin për Covid-19, argëtohen me femra në hotel

Të paktën pesë lojtarë të Kilit kanë ftuar disa vajza të bashkohen me ta në Gran Hotel Odara, ku skuadra po qëndron gjatë Copa America, që po zhvillohet në Brazil. Pas incidentit, drejtori teknik i ekipit, Martin Lasarte pritet të...

I kritikuar edhe për ngyrën e flokëve, Xhaka kundërsulmon: Po mundohen ta shkatërrojnë këtë...

Pas shumë ditësh të mbuluar nga kritikat, fitorja ndaj Turqisë i ka dhënë mundësinë futbollistëve të Zvcirës që të thonë edhe ata fjalën e tyre në një Europian ku më në fund e panë veten duke dhuruar një ndeshje...

Quajeni Italia e rekordeve! Axurrët e Mançinit janë të pamposhtur prej vitesh

Italia është kthyer në një forcë shkatërruese për kundërshtarët. Pavarësisht emrave jo shumë të mëdhenjë në skuadër, fqinjët tanë janë duke treguar një formë spektakolare. Në grupin A, italianët kanë siguruar 9 pikë nga 9 të mundshme. Gjithashtu axurrët...

“Duhet të jemi krenarë”, Verrati: Konkurrenca? Ekipi kombëtar i përket…

Mesfushori Marko Verrati bëri debutimin e tij në këtë Kampionat Europian pasi një dëmtim i la ajshtë fushave për dy ndeshjet e para. Me prezencën e Verratit në fushë, loja e Italisë ndryshoj shumë pasi topi qarkulloi më tepër dhe...

Gati oferta, skuadra e madhe britanike ofron shifrën e çmendur për Herri Kejnin

Mançester Siti ka gati ofertën për të bindur skuadrën e Totenhemit për Herri Kejnin. Sipas asaj që raporton “Daily Star”, skuadra e Pep Guardiolës ka ofruar plot 115 milionë euro për bomberin britanik. Vetë Kejn ka shprehur dëshirën e largimit nga...

“Italia, gati për të mëdhatë”, Frederiko Kieza: Performanca, meritë e Mançinit

Italia luan ndaj Uellsit këtë të diel, për të certifikuar përfundimisht vendin e parë në Grupin A, pas dy fitoreve 3-0 ndaj Turqisë dhe Zvicrës. Nga qendra e ekipeve kombëtare, “Coverciano”, Federiko Kieza i cili ka zhvilluar 29 minuta...

Milaim Zeka: Kur luajti Kosovë-Suedi isha me Suedinë. Kosova më dha vetëm hu gardhi...

Milaim Zeka ishte i ftuar në “Euro Dueli” ku përveç Europianit është prekur edhe tema e lojtarëve shqiptarë që përfaqësojnë shtete të tjera. Zeka tregon se në përballjen mes Suedisë dhe Kosovës ishte me Suedinë pasi sipas tij ky...

Dje ishte heroi i Gjermanisë ndaj Portugalisë. Historia e Gosens, donte të bëhej polic...

Gosens ishte ylli i Gjermanisë që e ndihmoi Kombëtaren e Lëv për të fituar ndaj Portugalisë në shifrat 4-2. Përfshirja e tij në 3 prej golave të realizuara dhe pa harruar realizimin e anuluar në nisjes e sfidës, e...

Dënimi i UEFA-s për trukim/ Klubi i njohur nuk ka shpresë, njofton tërheqjen nga...

Dënimi i dhënë nga UEFA, për përjashtim 7-vjeçar nga Kupat e Europës, ka bërë që klubi letonez, Vetspils të shpërbëhet. Ventspils u përjashtua për 7 vite nga Europa, për shkak se UEFA ka zbuluar ndeshje të trukuara. Kjo solli një...

“Nuk mund të parkosh këtu”, as një legjendë si Ferguson nuk ka privilegje

Mbrëmja e djeshme ishte e veçantë për futbollin britanik duke qenë se në Euro 2020, ndeshej Anglia me Skocinë. Takimi përfundoi me rrjeta të paprekura, por ishte shumë i luftuar, ndërsa në tribuna kishte edhe shumë personazhe VIP. Por, edhe...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR