Trajneri Lëv: Kjo, Gjermania më e fortë që kam parë

Trajneri i skuadrës gjermane, Joakim Lëv, u tregoi edhe një herë tjetër vendin kritikëve të tij. 61-vjeçari u kritikua shumë pas humbjes me Francën për skemat që përdori, veçanërisht për mbrojtjen ku Lëv po luan me tre. Por, gjithsesi, tani...

Driblimi ndaj Rudiger, ish-futbollisti gjerman sulmon Ronaldon: Duket si budalla!

Kristiano Ronaldo zhvilloi një ndeshje fantastike përballë Gjermanisë duke shënuar një gol dhe duke dhënë asistin të goli i dytë. Por jo të gjithë janë të kënaqur me paraqitjet e ylli portugez, një ndër ta ish-futbollisti gjerman Didi Haman i...

Pandev luan ndeshjen e fundit më Maqedoninë, futbollistët holandez i bëjnë surprizën e bukur

Goran Pandev luan pasditen e sotme ndeshjen e fundit të karrierës së tij me kombëtaren maqedonase, teksa njoftoi tërheqjen ditën e djeshme në konferencën për shtyp në prag të sfidës me Holandën. Por “tulipanët” kanë menduar një surprizë të bukur...

Kros tregon bisedën me Ronaldon: E pyeta si po ia kalonte në Itali

Një takim mes Toni Kros dhe Kristiano Ronaldos në fund të ndeshjes mes Gjermanisë dhe Portugalisë u hapi rrugë shumë spekulimeve të ndryshme në mediat ndërkombëtare. Dy lojtarët, ish-shokë skuadre te Real Madrid për disa vite, u takuan miqësisht...

Hysaj akord me Lacion, pritet vetëm zyrtarizimi

Lajm i bujshëm nga Italia, Elseid Hysaj akord me Lacion. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se mbrojtësi i Kombëtares, do të vijojë karrierën në klubin kryeqytetas, duke i dhënë kështu fund aventurës me Napolin. Gazeta zbulon se palët kanë arritur akordin,...

Donaruma bën vizitat mjekësore për PSG, gati edhe kontrata milionere

Portieri Xhanluixhi Donaruma ka përfituar ditën e sotme nga dita e lirë që iu ka dhënë futbollistëve trajneri i kombëtares, Roberto Mançini. Gardiani është larguar nga Koverçiano dhe i është drejtuar një klinike në Romë për të bërë vizitat mjekësore...

Rezulton pozitiv, mesfushori humb ndeshjen deçizive në Europian

Mesfushori i Skocisë, Bili Gilmur ka humbur ndeshjen me Kroacinë, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme. Pas testeve të kryera, lojtari ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe për këtë arsye është izoluar menjëherë. Gilmur do të qëndrojë të...

Lacio mbetet prezente, por Hysaj ka edhe opsionin nga Turqia

Elseid Hysaj pritet të vendosë të ardhmen e tij së shpejti duke qenë se është një lojtar i lirë pasi vendosi të mos rinovonte me Napolin. Mbrojtësi i kombëtares pëlqehet shumë nga Lacio, e cila ka në krye një...

Dede: Mos t’ju duket çudi, ndonjë kokë grupi mund të mos dalë e para

Nevil Dede ka qenë i ftuar në emisionin “Euro Zone” në “MCN TV”, ku ka komentuar ndeshjen e sotme të Italisë. Trajneri shqiptar ka vlerësuar së tepërmi paraqitjen e bërë nga Verrati, statistikat e të cilit do ia bëjnë...

Protagonist në fitoren e Zvicrës, Shaqiri: I lumtur me paraqitjen, shënova me këmbën e...

Xherdan Shaqiri ishte protagonist kryesor i Zvicrës në ndeshjen e djeshme ndaj Turqisë, teksa lojtari me origjinë shqiptare shënoi dy gola në fitoren 3-1 ndajnTurqisë. Pas ndeshjes, sulmuesi theksoi se ishte i lumtur me paraqitjen e tij, ndërsa shtoi...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR