Iliria gati, mezi pret startin e kampionatit

0
Skuadra e Ilirisë po zhvillon në stadiumin "Redi Maloku" te Fushe- Krujes me kapacitet të plotë seancat stërvitore. Ndërkohë këto ditë sipas trajnerit të skuadrës, Afrim Deliu, mësojmë se futbollistët kanë nënshkruar dhe kontratat, duke u berë juridiksht pjesë të...

PRONONCIMI/ Gerhard Progni për ‘Shkodra Sport’: Objektivi, vetëm kalimi në të parën

0
Një ndër afrimet me cilësore, te skuadra e Valbonës, padyshim është përshirja e mesfushorit me tipare sulmese, Gerhard Progni. Rikthimi i tij në kampionatin shqiptar vjen pas disa sezone të sukseshme në Superlgën e Kosovës. Në katër sezonet e...

Hidhet shorti i kategorisë së dytë, Veleçiku e nis ndaj Shënkollit, Besëlidhja me Valbonë...

0
U hodh ditën e sotme shorti për kalendarin e Kategorisë së Dytë në ambientet e sallës së konferencave në “Shtëpinë e Futbollit”. Ekipet e të gyja grupeve, A dhe B, kanë mësuar rrugëtimin e tyre në edicionin futbollistik 2023/24. Të...

Objektivi për Kategorinë e Parë, Xhahysa i bën ‘zbor’ Tërbunit

0
Tërbuni këtë sezon do garojë në Kategorinë e Dytë të futbollit tonë, kampionat që do startojë në datën 23 shtator. Pukjanët kanë formatuar ekipin e tyre, duke sjellë disa elementë me vlerë në skuadër. E po ashtu duke sjellë...

Portieri Lensi Çaku shumë pranë firmës me Veleçikun

0
Veleçiku ka nisur sot javen e dyte te pergatitjeve dhe gjerat duket se po i shkojne mire sa i takon stervitjes, por problem mbetet serish plotesimi i ekipit me elementet e duhur. Ne fakt duhet pranuar se gjate ketyre...

Senad Lekaj merr vendim: Firmos kontratën e re edhe për sezonin e ardhshëm

0
I vendosur per te dhene serish kontribut ne fushen e lojes, futbollisti shkodran Senad Lekaj ka vendosur edhe per skuadren e tij per sezonin e ardhshem. Sulmuesi anesor do te jete pjese e KF Murlanit serish, te pakten edhe...

Prishja e stadiumit ‘Besëlidhja’ hap debate në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Lezhë

0
Projekt i Bashkisë Lezhë për prishjen e stadiumit Besëlidhja dhe kthimin në parking nëntokësor dhe mjedis atraktiv për qytetaret, solli debate mes opozitës dhe kryebashkikut Pjerin Ndreu në mbledhjen e Këshillit Bashkiak. Përfaqësuesja e Partisë Demokratike Alfrida Marku tha se...

Sot u emërua në krye të Veleçikut, Besnik Duli: Nuk mund t’i them kurrë...

0
Rikthehet pas dy sezonesh e gjysëm sërish në krye të Veleçikut dhe sigurisht që ai si gjithmonë do të bëjë më të mirën për këtë skuadër, me të cilën ka arritur jo pak suksese në karrierën e tij si...

LAJMI I FUNDIT/ Veleçiku emëron trajnerin e ri

0
Me ne fund, pas shume shtyrjesh, nisin te levizin gjerat te skuadra e Velecikut. Hapi i pare qe kane ndermarre drejtuesit e klubit ka qene emerimi i trajnerit te ri. Zyrtarisht nga sot, trajner i skuadres se Velecikut eshte...

EKSKLUZIVE/ Obando ‘nuk e kaloi klasën’ te Vllaznia, por shumë pranë kalimit tek një...

0
Provoi të bindte stafin e Vllaznisë, por duket se gjendja e tij fizike nuk ishte ajo e duhura dhe në Shkodër nuk kishin kohë ta prisnin dhe për këtë arsye, nuk arriti dot të firmoste për të. E kemi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëri- Hungari nesër në ‘Loro Boriçi’

0
Shqipëri – Hungari është ndeshja e parë e Ligës së Kombeve në futboll për femra, që do të zhvillohet të premten në stadiumin “Loro...

HISTORI