Luftëtari pranë dështimit, gjirokastritët ‘pendohen’ për huazimin e sulmuesit Angjelo Radovani

0
Luftetari i Gjirokastres me shume mundesi nuk do te jete ne kategorine e pare sezonin e ardhshem. Kur ka mbetur edhe vetem nje jave deri ne perfundimin e kampionatit te kategorise se dyte, shanset per skuadren e drejtuar nga...

Ndaj Sopotit mjafton goli i Klaudio Lekës, Tërbuni siguron vendin e katërt në renditje

0
Nje gol i mesfushorit Klaudio Leka i ka mjaftuar Terbunit per te marre fitoren ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate ndaj Sopotit luajtur pasditen e sotme ne stadiumin "Ismail Xhemali" te qytetit te Pukes. Loja ka qene e forte...

Besëlidhja fitore pa emocione në ndeshjen e fundit. Nis të mendojë për fazën play-off

0
Beselidhja e ka mbyllur kampionatin e saj diten e sotme duke fituar me rezultatin e ngushte 1-0 ndaj Gramshit ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin e qytetit te Lezhes. Nje fitore qe gjithsesi nuk vlen per ngjitjen direkt ne...

Pogradeci i Samuel Nikajt ia del në Gjirokastër. Barazimi e afron me kategorinë e...

0
Ndonëse të gjithë konsideronin favorit Luftëtarin ngaqë luante në fushën e tij, Pogradeci i Samuel Nikaj ia ka dalë të marrë barazimin brenda në Gjirokastër dhe si rrjedhojë të mbajë vendin e parë në renditje duke qenë vetëm një...

Besëlidhja me sytë nga Kuçova. Shpreson që Naftëtati ta ndalë Valbonën

0
Me barazimin kundër Tërbunit, Besëlidhja e vuri në pikëpyetje ngjitjen direkte në Kategorinë e Parë. Ndonëse javën e fundit e kanë pushim, lezhjanët do të mbeten në ethet e rezultatit të ndeshjes së fundit të Valbonës. Kjo, gjithnjë nëse...

Dita e së vërtetës për Pogradecin e Samuel Nikajt, luan sfidën përcaktuese ndaj Luftëtarit

0
Kategoria e Dytë do të luajë sot plot 6 sfida. 5 nga këto ndeshje do të jenë të grupit A, ndërsa tjetra është sfidë e grupit B. Pikërisht nga grupi B, në fushë do të zbresin Luftëtari dhe Pogradeci. Gjirokastritët...

Akuzon klubi i kategorisë së dytë: Kampionat i manipuluar, FSHF të përjashtojë këto 6...

0
Klubi i Kategorisë së Dytë, Labëria ka bërë akuza të forta përmes postimeve në faqen zyrtare. Ata i kërkojnë FSHF-së të përjashtojë 6 klubet si: Luftëtari, Pogradeci, Oriku, Saranda, Delvina dhe Devolli. POSTIMI I PLOTË NDERGJEGJESOHUNI! Ndërgjegjja është aftësia e vetëgjykimit,...

Tropoja nderon ish-lojtarët e kombëtares, stadiumi i qytetit merr emrin ‘Vëllezërit Gega

0
Përpara ndeshjes Valbona-Iliria për Kategorinë e Dytë, në Tropojë u zhvillua një ceremoni me rastin vendosjes së emrit të stadiumit “Vëllezërit Gega”. Në këtë mënyra, Tropoja ka nderuar Halit dhe Skënder Gegën, ish-lojtarë të famshëm të Dinamos dhe Partizanit me...

Tërbuni ‘shumë i fortë’ ndaj Veleçikut, e mund 4-1 në ‘Ismail Xhemali’

0
Pas barazimit ndaj Beselidhjes ne ndeshjen e kaluar ne Lezhe, Terbuni ka arritur te marre nje fitore te vlefshme ne ndeshjen e rradhes. Kete here ai ka mundur me rezultatin 4-1 ekipin e Veleçikut ne ndeshjen e luajtur pasditen...

Tre golat e Besëlidhjes ndaj Adriatikut nuk ‘mjaftojnë’. Valbona mund Ilirinë dhe është një...

0
Beselidhja e Lezhes eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat, por ne fakt duhet thene se ka qene nje trepikesh qe me shume mundesi nuk do t'i beje pune sepse rivalja e saj kryesore- Valbona, ka arritur te fitoje edhe...