Pasditen e djeshme ka fituar edhe kupen “Rinia” duke koleksionuar ne kete menyre trofeun e dyte brenda 10 ditesh sepse me pare kishin fituar edhe titullin kampion te ketij edicioni. E kemi fjalen per ekipin Vllaznia U21 ne volejboll per meshkuj qe ne kete menyre “ka bere ligjin” kete sezon.

Trajneri i tij Endri Jukni ne nje interviste ekskluzive per gazeten “Shkodra Sport” shprehet i lumtur per keto suksese dhe nga ana tjeter, eshte i bindur se ne rradhet e ekipit ka elemente qe premtojne shume per te ardhmen.

“Mendoj se ka qene nje sukses i pritshem sepse kishim kater vite qe ishim ne finale dhe kishte ardhur momenti per t’iu gezuar titullit kampion. Kemi bere nje pune shume te mire dhe perpos kesaj, ne skuader ka elemente qe premtojne per te ardhmen dhe besoj se kjo eshte shume e rendesishme.

Ata jane nje garanci per te ardhmen e volejbollit shkodran. Une kam provuar emocione edhe duke u shpallur vete si sportist kampion, por sinqerisht ju them se emocionet kur shpallesh si trajner jane me te medha”- ka deklaruar Jukni.

Te plote prononcimin e trajnerit te Vllaznia U21 mund ta ndiqni ne kanalin zyrtar te gazetes “Shkodra Sport” ne youtube duke klikuar ne linkun e meposhtem: