Vllaznia U21 ne volejboll per meshkuj pas titullit kampion te fituar javen e kaluar, mbremjen e sotme ka fituar nje tjeter trofe. Behet fjale per Kupen “Rinia”. Dhe serish ka triumfuar ne finale perballe nje ekipi shume te forte si Partizani.

Ndeshja eshte zhvilluar ne sallen sportive te Farkes dhe eshte fituar nga ekipi shkodran me rezultatin 3-2. Ne fakt ekipi i Vllaznise e nisi mire ndeshjen duke i fituar dy setet e para dhe kjo krijoi pershtypjen se do ta fitonte paster edhe kete finale, por jo.

Partizani reagoi dhe arriti t’i fitonte dy setet e tjera duke e çuar ne kete menyre ndeshjen ne set final, ne te cilin Vllaznia tregohet me e sakte dhe arrin ta fitoje ate dhe krejt ndeshjen me rezultatin 3-2.

Diten e djeshme ekipi shkodran kishte mundur ne gjysmefinale ekipin e Studentit me rezultatin e paster 3-0 nderkohe qe me te njejtin rezultat kishte fituar edhe Partizani ne gjysmefinalen tjeter ndaj Barletit duke kaluar edhe ai ne finale.

Fitorja e Vllaznise edhe ne fianle ndaj Partizanit i dha asaj trofeun e dyte ne pak dite. Nje sukses mese i merituar i te gjithe djemve bashke me dyshen e trajnereve Endri Jukni dhe Fatjon Çekini./www.shkodrasport.com/