Egnatia shkruan historine. Pasi ka fituar Kupen e Shqiperise pak dite me pare, sonte ajo ka fituar edhe titullin kampion duke i koleksionuar ne kete menyre te dy trofete me te rendesishem sezonal te futbollit shqiptar. Ne finalen e “Final 4” te luajtur ne “Air Albania”, rrogozhinasit kane fituar me rezultatin e ngushte 1-0 ndaj Partizanit.

Goli i turkut Ibrahimoglu ne minuten e 35-te pas nje asisti te Spahiut, i ka mjaftuar djemve te Edlir Tetoves per te fituar dhe per t’u shpallur per here te pare ne historine e tyre kampione te Shqiperise.

Ne kete menyre pasi kaluan Vllaznine ne gjysmefinale me ate barazim 0-0 (por te favorizuar prej rregullores), Egnatia arriti te kalonte edhe Partizanin nje tjeter rival te forte dhe ne kete menyre kurorezon me sukses nje super- sezon.

Nje titull mese i merituar, ne te cilin kane kontribut edhe tre futbollistet shkodrane qe jane pjese e saj, portieri Alen Sherri, mbrojtesi Abdurrahman Fangaj dhe mesfushori Sebastian Spahiu./www.shkodrasport.com/