VOLEJBOLL/ Vllaznia e meshkujve e mbyll Ligën ‘Gjergj Kastrioti’ me humbje ndaj Partizanit

0
Veprimtaria mbarëkombëtare e volejbollit midis Shqipërisë dhe Kosovës ka mbyllur të hënën zyrtarisht fazën e grupeve me takimin e fundit të vlefshëm për grupin A të meshkujve, atë midis Partizanit dhe Vllaznisë. Takimi që u luajt në sallën kryesore të...

VIDEO/ Trajnerja Nora Deda: Më kënaqi fitorja ndaj Pogradecit, por jo loja e Vllaznisë

0
Vllaznia per te dyten jave ka arritur te fitoje ndaj nje tjeter kundershtari si Pogradeci, por edhe kete here ashtu si ndaj Barletit, suksesi ka ardhur me rezultatin 3-2. Çka do te thote se nga 6 piket e mundshme,...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e meshkujve mund Erzenin e vendit të dytë. Shkëlqen kapiteni Qafarena

0
Brenda tre ditesh Vllaznia e volejbollit te meshkujve ka marre dy fitore. Madje ajo e djeshmja ndaj Erzenit ka qene shume e rendesishme sepse u arrit ndaj skuadres se vendit te dyte. Ne sfiden e luajtur ne pallatin e...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e femrave fiton sërish me set final. Provë karakteri!

0
Vllaznia e volejbollit te femrave merr nje tjeter fitore te veshtire, por shume te rendesishme ndaj nje rivali si Pogradeci. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e djeshme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe eshte fituar nga shkodranet me...

VOLEJBOLL/ Vllaznia me sytë nga tre lojtaret e huaja. Të hënën sfida serioze ndaj...

0
Do te fillojne kete fundjave ndeshjet e fazes se dyte te kampionatit kombetar te volejbollit per femra, nderkohe qe sfida ne mes Vllaznise dhe Skenderbeut, eshte planifikuar te luhet diten e hene ne ora 16:00 ne pallatin e sportit...

Dodani: Falenderoj tifozët që u bashkuan dhe ndihmuan skuadrën, kemi ambicie për sezonin

0
Nga Endri ÇINARI Volejbolli i femrave tek Vllaznia ka qenë një temë e “nxehtë” në Shkodër para disa ditësh. Ku nga shumë kush u diskutua se ekipi nuk do merrte pjesë në gjysmën e dytë të sezonit. Por iniciativa...

‘Buzëqesh’ Nora Deda: Me përforcimet e bëra, Vllaznia tani do jetë më e fortë

0
Pas shume perpjekjesh, por edhe sakrificash, Vllaznia e volejbollit te femrave ka arritur te plotesoje deri diku skuadren. Largimi i disa lojtareve, eshte plotesuar tashme me ardhjen e tre volejbollisteve te huaja. Siç ka bere te ditur gazeta "Shkodra Sport"...

Kryebashkiaku Beci takon Vllazninë e volejbollit të femrave dhe i garanton mbështetje

0
Vllaznia e volejbollit te femrave pritet te nise fazen e dyte te kampionatit dhe me nderhyrjet e fundit ne merkato duket se do te synoje te beje paraqitje me te mira se ne fazen e pare. Nderkohe paraditen e sotme...

EKSKLUZIVE/ Vllaznia e femrave godet në merkato. Merr tre volejbolliste të huaja

0
Nga Gjergj KOLA Lajme te mira per ekipin e volejbollit te femrave te Vllaznise. Nese deri para pak ditesh u vu ne dyshim edhe pjesmarrja e tij ne kampionat, per shkak te largimit te presidentit Zekja, tashme vijne edhe tre...

VIDEO/ Zekja: Bashkia nuk ka zgjedhur rrugën e duhur për të ndihmuar sportin shkodran

0
Florian Zekja deklaron edhe njehere tjeter se nuk ka nder mend te vazhdoje te sponsorizoje per ekipin e volejbollit te femrave te Vllaznise, por njekohesisht as te aplikoje per te perfituar fondin e Bashkise Shkoder per kete shoqate. Ne nje...