VOLEJBOLL/ Vllaznia e meshkujve e humb sfidën e dytë ndaj Studentit. Të martën luhet...

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve nuk ia ka dale ta mbylle qe sot kualifikimin per ne gjysmefinalen e kampionatit kombetar. Kjo sepse kuqeblute e kane humbur ndeshjen e dyte te fazes play-off ndaj Studentit. Kjo perballje eshte luajtur mbremjen e...

VIDEO/ Përlotet Nora Deda: Vllaznia e arriti objektivin. Ia kisha borxh Shkodrës!

0
Objektivi u arrit, Vllaznia e volejbollit te femrava kaloi Barletin dhe eshte kualifikuar per ne gjysmefinale te kampionatit kombetar. Nje arritje qe ka lumturuar vajzat kuqeblu, por mbi te gjitha trajneren Nora Deda e cila ka kaluar nje sezon...

VIDEO/ Vllaznia e femrave e mund sërish Barletin dhe kualifikohet në gjysmëfinale

0
Vllaznia e volejbollit te femrave e ka fituar edhe ndeshjen e dyte te fazes play-off ndaj Barletit dhe ka arritur te kualifikohet per ne gjysmefinale te kampionatit kombetar ku do te ndeshet me kampionen ne fuqi te vendit- Skenderbeun. Pas...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e femrave sot ndaj Barletit për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të kampionatit

0
Kampionati kombëtar i volejbollit për femra tashmë është fituar në fazën e nxehtë me ndeshjet para “play off”, teksa sot do të zhvillohen takimet e dyta. Pasi kaloi aktin e parë 3-0 në Farkë, Tirana udhëton drejt Pogradecit për takimin...

VIDEO/ Trajneri Kalaja: Fitorja ndaj Studentit me shumë vlerë. Çështja e lekëve të pamarrë...

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve mori mbreme nje fitore shume te veshtire, por njekohesisht te rendesishme ne ndeshjen e pare play-off kunder Studentit, luajtur ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Kuqeblute u gjenden ne disavantazh 0-2, por ne fund...

Sportistët e shumësportëshit Vllaznia tre muaj pa lekë, Nikolin Qafarena: Kjo nuk është aspak...

0
E kishte paralajmeruar ish- presidenti i Vllaznise se volejbollit te femrave Florian Zekja dhe ne fakt keshtu ka ndodhur. Zekja deklaronte se procedurat e levrimit te parave nga Bashkia Shkoder ne llogarite e shoqatave donte kohe dhe deri ne...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e meshkujve fiton me përmbysje 3-2 ndaj Studentit. Kuqeblutë më pranë kualifikimit

0
Ashtu si ekipi i femrave dje ndaj Barletit, edhe ai i meshkujve te volejbollit te Vllaznise e ka fituar me rezultatin 3-2 ndeshjen e pare te fazes play-off te kampionatit. Por ne fakt fitorja e ketyre te fundit ka...

Lajmi i fundit/ Vllaznia e femrave fiton 3-2 ndaj Barletit. Një hap pranë kualifikimit...

0
Vllaznia e volejbollit të femrave ka arritur të fitojë ndaj Barletit në ndeshjen e parë të fazës play-off të kampionatit duke hedhur një hap të rëndësishëm për kalimin në gjysmëfinale. Takimi është luajtur pasditen e sotme në pallatin e...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e femrave fiton lehtësisht ndaj Lushnjës në ndeshjen e fundit të fazës...

0
Vllaznia e volejbollit te femrave ka arritur ta mbylle me fitore fazen e dyte te kampionatit. Pasditen e sotme ajo ka fituar pa shume veshtiresi ndaj Lushnjes me rezultatin e paster 3-0, ne nje ndeshje qe ka zgjatur me...

Zyrtare/ Ish- trajneri i Vllaznisë nis punë në stafin e ekipit të Tiranës

0
Nje levizje e papritur ajo e trajnerit shkodran Dorian Tafa. Ish- trajneri i Vllaznise se volejbollit te femrave prej pak ditesh ka nisur pune ne stafin e ekipit te Tiranes duke qene krahu i djathte i trajnerit turk te...