Flet shkodrani Qardaku: Synon titullin e golashënuesit më të mirë

Eridon Qardaku merr kreun e golashënuesve të Kategorisë së Parë. Me “pokerin” që i shënoi Butrintit, shkon në kuotën e 18 rrjetave. Pasi Bylisi u ngjit dhe morën titullin, tashmë sulmuesi do edhe një trofe personal. “Jam i lumtur...

Gola me pakicë në Superiore, por dy sulmuesit shkodranë protagonistë në Kategorinë e Parë

Bylis dhe Erzeni këtë javë konfirmuan ngjitjen në Superligë pas një edicioni ku dominuan në Kategorinë e Parë. Si ballshiotët që u shpallën kampion ashtu edhe shijakasit, do jenë pjesë e elitës së futbollit tonë sezonin që vjen. Të...

Vëllezërit Danaj nderojnë sërish Besëlidhjen. Mund 2-1 Besën

Mund të thuhet pa frikë se ka fituar një ndeshje shumë të rëndësishme. Kështu, në Lezhë, Besëlidhja ka fituar 2-1 ndaj Besës, në një nga ndeshjet më të rëndësishme të javës së 29-të të Kategorisë së Parë, duke iu...

Tërbuni ‘ngatërron’ gjithçka. Sfida e fundit ndaj Korabit, vendimtare

Tërbuni është mundur 1-0 në transfertë nga Pogradeci. Ekipi i drejtuar nga trajneri shkodran Elvin Beqiri humbi minimalisht ndaj Pogradecit, dhe tashmë në ndeshjen e fundit të kampionatit të Kategorisë së Parë me Korabin do të luajë gjithçka për...

Bylis në Superligë, 5 shkodranët e tij krenohen me kontributin e dhënë për këtë...

Bylis sot ka festuar ngjitjen zyrtarisht ne Superlige. Nje sukses i skuadres mallakastriote qe nuk qendroi shume ne kategorine e pare, duke treguar nje forme te shkelqyer gjate gjithe sezonit dhe duke merituar vendin e pare dhe ngjitjen nje...

Tërbuni i Elvin Beqirit sot për fitore drejt Pogradecit

Kategoria e Parë e futbollit do të zhvillojë sot ndeshjet e javës së 29-të. Në orën 15:00, do të zbresin në fushë 16 skuadra, për tetë duele të luftuara. Kështu, Tërbuni do të luajë në transfertë me Pogradecin. Skuadra...

Elvin Beqiri: Tërbuni i detyruar të fitojë sot ndaj Turbinës

Emra të spikatur të futbollit shkodran kanë zgjedhur pas tërheqjes nga futbolli aktiv, të vijojnë të mbeten pranë këtij sporti magjik, duke zgjedhur detyra të ndryshme, qoftë të planit teknik, ashtu edhe organizativ. Një nga lojtarët e dashur të...

Flamurtari ‘prenoton’ dy futbollistët shkodranë edhe për sezonin e ardhshëm

Flamurtari arrin akordin me gjashtë titullarë. Fill pasi siguruan matematikisht ngjitjen në Kategorinë e Parë, në klub kanë filluar direkt punën për sezonin e ardhshëm. Pretendohet rikthimi i menjëhershëm në elitën e futbollit shqiptar, ndaj drejtuesit nuk duan që t’i...

INTERVISTA/ Dritmir Beci: Ndjehem mirë tek Erzeni. Do ishte emocion të luaja kundër Vllaznisë

Dritmir Beci është një nga lojtarët më të spikatur të Erzenit në sezonin aktual. Qendërmbrojtësi ka bërë paraqitje të mira për shijakasit, duke shënuar edhe dy gola në Kategorinë e Parë. Shkodrani është nën kontratë me ekipin e tij...

Jasmin Rraboshta i lumtur: Po e arrijmë objektivin me Erzenin

Erzeni nuk e diskuton ngjitjen në Superiore dhe nuk ka në plan që të dorëzohet, pavarësisht humbjes së fundit ndaj Lushnjës, 1-0. Edhe pse nuk shënoi në këtë ndeshje, sulmuesi shkodran Jasmin Rraboshta dëshmoi për të disatën herë që...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR