“Vllaznia B” sot drejt Peshkopisë me objektiv për të marrë pikë

Pas pushimit javën e kaluar për shkak të kalendarit, "Vllaznia B" rikthehet të luajë këtë javë ndeshjen e rradhës në kampionatin e kategorisë së parë. Sot ajo do të udhëtojë drejt Peshkopisë për t'u ndeshur me Korabin vendas. Një...

Në Pukë mendojnë për futbollin, gati kompleksi stërvitor

Një lajm mjaft i bukur nga Puka: Bashkia Pukë po shikon mundësinë e ndërtimit të një kompleksi stervitor pranë stadiumit “Ismail Xhemali”, që mbetet domosdoshmëri për ekipin e Tërbunit, por edhe ekipeve të tjera kundrejt pagesës. Kryebashkiaku Gjon Gjonaj, i...

Luajti me Shpresat, udhëtoi gjithë natën dhe të nesërmen shënoi 2 gola, Qardaku: I...

Bylisi u eliminua nga Kupa e Shqipërisë, por mbeti i pathyeshëm. Rezistoi për 120 minuta në fushë përballë Skënderbeut (u mbyll 2- 2), por në fund e pësuan prej “ruletës” së penalltive. Për rekord ishte edhe Eridon Qardaku, që të...

Një arbitër i Superligës sot për Vllaznia- Shënkolli

Pavaresisht se ne pamje te pare konsiderohet nje ndeshje e lehte, sektori i arbitrimit prane FSHF-se i ka kushtuar vemendjen e duhur perballjes Vllaznia- Shenkolli qe do te startoje ne oren 14.00 ne fushen sportive "Reshit Rusi". Kete e tregon...

Merr fund pritja, FSHF zbulon se kur do të hidhet shorti i Kategorisë së...

Kategoria e Parë do të startojë këtë fundjavë, mirëpo deri tani nuk dihen ende përballjet e ekipeve dhe kalendari i tyre. Federata Shqiptare e Futbollit ka zbuluar se kur do të hidhet kalendari për Kategorinë e Parë të Shqipërisë. Zyra për...

Luanin Veleçiku- Vllaznia, në tribunën e “Reshit Rusi” të pranishëm të ftuar “VIP” (FOTO)

Pasditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi" është luajtur ndeshja në mes ekipeve të Veleçikut dhe Vllaznisë, e vlefshme për javën e 14-të të kategorisë së parë. Të pranishëm kanë qenë një numër i konsiderueshëm tifozësh të të...

Entuziasëm tek Vllaznia. Synohet fitorja e rradhës ndaj Erzenit

Pasditen e sotme ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar seancën e rradhës në fushën sportive të Shtojit. Stafi teknik gjatë kësaj seance ka punuar kryesisht në planin taktik duke bërë gati skuadrën për ndeshjen e së shtunës ndaj Erzenit. Me...

Shorti i kategorisë së parë të premten, Erzeni dhe Elbasani marrin licensën

Federata Shqiptare e Futbollit është njohur ditën e sotme me vendimin e Komisionit të Apelit për Licensimin e Klubeve për ti dhënë licensën Erzenit dhe Elbasanit. Ky komision, pasi mori në shqyrtim kërkesat e të dy klubeve të cilat kërkonin...

Futbollistët shkodranë janë kudo. Shënkolli i beson sulmin njërit prej tyre

Nesër Vllaznia do të luajë miqësoren e dytë, atë ndaj Shënkollit dhe sërish do të gjejë përballë vetes futbollistë shkodranë. Tek Veleçiku në fakt ishin të shumtë, ashtu siç mund të jenë edhe tek Besëlidhja e ndonjë skuadër tjetër...

Hidhet shorti i kategorisë së parë. Burreli i Samuel Nikajt pret Veleçikun në javën...

Janë zbardhur përballjet e javës së parë për sezonin 2020-2021 në Kategorinë e Parë. Në grupin A, Dinamo luan ndaj Erzenit në fushën e Shijakut, ndërsa Besëlidhja pret në Lezhë ekipin e Vorës. Partizani B nuk do të zhvillojë takim...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR