Jep dorëheqjen trajneri i ekipit ku bëjnë pjesë edhe dy futbollistë shkodranë

Trajneri i nje ekip te kategorise se pare, pjese e te cilit jane edhe dy futbolliste shkodrane, sot eshte larguar nga kjo detyre. Behet fjale per Gugash Maganin qe ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Besa e...

Kamelio Palushani, një sulmues që po “rritet” tek Vllaznia

Trajneri Hasan Lika e ka përzgjedhur në listën e 25 lojtarëve të ekipit të parë për sezonin e ri. Mungesa e hapësirave për të luajtur aty, ka bërë që sulmuesi 19 vjeçar të mos hezitojë të kalojë tek ekipi...

Vllaznia fitoi ndaj Vorës por gjesti i portierit Sherrit të lë pa fjalë (FOTO)

Në ndeshjen e sotme Vllaznia- Vora, e fituar nga kuqeblutë me rezultatin 3-1, jo gjithçka ka shkuar ashtu si duhet për ta. Goli i pësuar në minutën e 90-të në fakt nuk ka ndryshuar asgjë sa i takon fatit...

Një arbitër tiranas për “Vllaznia B”- Korabi. Në kategorinë e parë asnjë shkodran

Sektori i Gjykimit në FSHF ka vendosur gjyqtarët që do të drejtojnë ndeshjet e sotme të Kategorisë së Parë. Ajo që bie në sy është fakti se shumë prej arbitrave drejtojnë kryesisht ndeshje të Kategorisë Superiore, por janë vendosur...

Lorik Cana: Ja pse kam simpati për Shkodrën dhe Vllazninë

Ish- kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana ka qenë sot në Shkodër për të inaguruar një ambjent sportiv të ndërtuar nga fondacioni i tij në një nga kopshtet e këtij qyteti. Ai ka folur për këtë inisiativë duke përmendur...

U sulmua kur drejtonte Vllazninë, Gjoka dëshmon në gjykatë: Shkodra më është kthyer në...

Ish-trajneri i Vllaznisë, aktualisht i Kukësit, Ernest Gjoka, është paraqitur përpara Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër si dëshmitar për ngjarjen e shkurtit të 2018-ës kur ai u sulmua me thikë. Disa ditë më vonë policia arrestoi 2...

Senad Hysenaj, çfarë goli ndaj Vllaznisë! (VIDEO)

Futbollisti i Vllaznisë B, Senad Hysenaj është një ndër talentet që po shkëlqen te shkodranët. Së fundmi, lojtari ka shënuar një supergol, në ndeshjen miqësore kundër Vllaznisë A.Hyseni shënoi një gol nga një goditje dënimi, duke shtangur portierin dhe...

Kristi Qarri, Vllaznia beson tek portieri 18 vjeçar

Në ndeshjen e djeshme ndaj Vorës, në pankinë i gatshëm ka qenë edhe një portier i ri. Bëhet fjalë për Kristi Qarrin. Bjondi shtatëlartë siç dihet, mbron portën e ekipit U19 të Vllaznisë dhe po spikat me paraqitjet e...

Federata e futbollit merr vendimin për Kategorinë e Parë, të Dytë dhe futbollin e...

Federata shqiptare futbollit vendosi që javën që u mbyll të mos luhej futboll në Kategorinë e Parë, të Dytë dhe futbollin e moshave. Kjo për arsyen se gjendja e terreneve ka qenë shumë e rënduar për shkak të rreshjeve...

Dejvi Bilali, mesfushori elbasanas që kërkon të lërë gjurmë tek Vllaznia

Një nga lojtarët e ardhur këtë sezon tek Vllaznia është edhe elbasanasi Dejvi Bilali. Një mbiemër i njohur në Shkodër por edhe në qytetin e tij. Madje, mësojmë se ai është nipi i Ferdinand Bilalit, ish-lojtarit të njohur të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR