Gjykata vendos: 6 muaj burg për futbollistin e njohur dhe 3 vjet për presidentin...

Gjykata e Apelit në Shkodër ka dhënë vendimet sa i përket çështjes së tjetërsimit të pronave në Lezhë dhe mes të dënuarve për falsifikimin dokumentesh e shkelje të tjera, janë edhe emra që kanë lidhje me futbollin. Një nga të...

Kastrioti më në fund zyrtarizon emrin e trajnerit të tij në sezonin e ri

Merr fund makthi. Kastrioti gjen trajnerin e ri. Në kampin krutan duket se po hapet drita jeshile për sezonin e ri futbollistik. Drejtuesit kanë zgjedhur Ramadan Ndreun në këtë rol, një njohje e vjetër për krutanët. E ka drejtuar për...

Zyrtare: Anullohen ndeshjet e kategorisë së parë të planifikuara për nesër

Ndeshjet e kategorisë së parë të futbollit të planifikuar për t'u luajtur nesër, nuk do të zhvillohen. Ky është vendimi i mbërritur pak minuta më parë nga Federata Shqiptare e Futbollit. Për këtë arsye, ndeshja Vllaznia B- Egnatia e...

E synon edhe Vllaznia, portieri Teqja arrin akordin me një tjetër skuadër

As Dinamo dhe as Vllaznia. Portieri që u largua nga Partizani, Aldo Teqja, pritet të vijojë karrierën te Flamurtari. Sipas “Panorama Sport” vlonjatët i kanë bërë ofertën më të madhe portierit dhe ky i fundit pasi ka biseduar me Dinamon...

‘Prisni goditje të mëdha’, Idrizi: Lojë e madhe për Memollën

Sinan Idrizi paralajmëron “bum” në merkato. Administratori nuk ka në plan që të kursehet për Flamurtarin, aq sa ka planifikuar të paktën katër afrime nga Superiorja. Në një intervistë të dhënë për “Panorama Sport”, konfirmon kontaktet me Jurgen Goxhajn dhe...

ZYRTARE/ Sulmuesi shkodran Eridon Qardaku largohet nga Bylis. Firmos për skuadrën e re

Vora duket se e ka nisur me të “pestin” në këtë merkato. Vorakët pas rikthimit në Kategorinë e Parë tashmë duket se objektivi i tyre i radhës është ngjitja në Kategorinë Superiore. Gjatë kësaj merkatoje ata kanë rinovuar me një...

E KONFIRMUAR/ Largohet edhe një tjetër trajner nga skuadra e kategorisë së parë

Një tjetër largim vjen nga skuadrat e Kategorisë së Parë. Dorjan Bubeqi nuk do të jetë më trajner i Burrelit. Humbja e thellë 5-1 me Luzin nuk kapërdihet dhe tashmë palët kanë ndarë rrugët mes tyre. Lajmi është bërë i...

LAJMI I FUNDIT/ Dritan Smajli lë Veleçikun dhe emërohet në krye të Besëlidhjes

Dritan Smajli nga sot ka marre nje detyre te re. Ai nuk do te jete me trajner i Veleçikut, pasi eshte emeruar trajneri Beselidhjes se Lezhes. "Shkodra Sport" e kishte paralajmeruar para disa ditesh dhe sot kjo gje eshte...

Stadiumi i Lezhës drejt prishjes, reagon Gjidodaj: Në Europë e kanë të shenjtë futbollin,...

Në një kohë kyr komuniteti i futbollit po kërkon shtimin e terreneve sportive për fëmijët dhe futbollistët profesionistë, Bashkia Lezhë vendos të prishë edhe ato aktualet. Aneksi i qytetit të Lezhës ka nisur të prishet dhe në atë hapësirë...

Mesfushori shkodran Uheid Hoxha firmos për skuadrën e tij të re

Pas nje pervoje ne Kosove ne pjesen e pare te sezonit, mesfushori shkodran Uheid Hoxha ditet e fundit ka nisur nje pervoje tjeter. Kete here ne futbollin shqiptar dhe pikerisht me skuadren e kategorise se pare- Burrelin. 23 vjeçari ne...