Pukjanët ofertë Mirel Josës, synojnë rikthimin në Superiore

Tërbuni ëndërron Mirel Josën për stolin. Pasi u ngjitën në Kategorinë e Parë, pukjanët kanë bërë plane të mëdha për sezonin 2021- 2022. As që e mendojnë mbijetesën, pasi pretendojnë të ndërtojnë një ekip që të synojë majat. Do të...

Pukjanët ofertë Mirel Josës, synojnë rikthimin në Superiore

Tërbuni ëndërron Mirel Josën për stolin. Pasi u ngjitën në Kategorinë e Parë, pukjanët kanë bërë plane të mëdha për sezonin 2021- 2022. As që e mendojnë mbijetesën, pasi pretendojnë të ndërtojnë një ekip që të synojë majat. Do të...

Tjetër “firo” tek skuadra e Kategorisë së Parë, mesfushori shpall “divorcin”

Vazhdojnë largimet tek Erzeni. Rigest Karaj është lojtari i radhës, që nuk do të jetë pjesë e organikës për sezonin e ardhshëm. Mesfushori ka gjetur akordin dhe për pasojë ka shpallur “divorcin”. 29-vjeçari ka luajtur 21 ndeshje sezonin e fundit,...

Ofertat e ulëta, klubi i Kategorisë së Parë nuk bind dot lojtarët për rinovim

Erzeni nuk po bind dot lojtarët. Edhe pse një pjesë e mirë e lojtarëve që mbyllën sezonin e fundit janë në plane, po largohen. Mungesa e akordit financiar po shoqërohet me firo nga dita në ditë. Kujtojmë se zyrtarisht deri...

Frikë nga privatizimi te klubi i Kategorisë së Parë, kryebashkiaku qetëson lojtarët

Mbledhje te Pogradeci. Kryebashkiaku Ilir Xhakolli dhe përfaqësues të Këshillit Bashkiak kanë zhvilluar një takim me stafin ekzekutiv, atë teknik dhe futbollistët. Qëllimi ka qenë i thjeshtë: garanci për vazhdimësinë, përtej planeve që kanë drejtuesit për të shitur 100% aksionet...

Gati një muaj pa trajner, 6 kandidatë mbeten në pritje për skuadrën e Kategorisë...

Kanë kaluar ditë nga dorëheqja e Bledar Sinellës, por pankina e Tomorit vazhdon të jetë bosh. U tha që do të zgjidhej shpejt pasardhësi i tij, por jemi më 5 korrik dhe asgjë nuk ka ndodhur. Shpjegime për këtë vonesë...

Tërbuni akord me 10 lojtarë, mban titullarët e sezonit të kaluar

Tërbuni “blindon” titullarët e parë. Pukjanët kanë arritur akordin me disa nga futbollistët që mbyllën sezonin e fundit. Këtë e konfirmon për “Panorama Sport” edhe vetë drejtori teknik. Viktor Gjoni pohon se pjesë e ekipit do të vazhdojnë të jenë...

Ja skuadra e re që do të drejtojë Nevil Dede

Nevil Dede, pas eksperiencës te Tirana në Superiore, do të rikthehet sërish në pankinë dhe këtë herë për të drejtuar skuadrën e Erzenit në Kategorinë e Parë. Ditën e sotme u konfirmua largimi i Dorian Bubeqit, i cili ka bërë...

Tjetër firo nga Besëlidhja, mbrojtësi largohet zyrtarisht

Ndryshimi i “kursit” të merkatos po shoqërohet me largime nga Besëlidhja. Klubi po mendon që të ndërtojë një ekip me bazë lezhjanësh, duke nxjerrë jashtë loje jabanxhinjtë që kanë kontribuuar prej vitesh. Dëshmia më e mirë janë shkodranët Kledi...

Apolonia me sytë nga Shkodra. Synon tre futbollistë të rinj të Vllaznisë

Apolonia nuk heq dorë nga të rinjtë. Edhe gjatë kësaj merkatoje verore duket se fierakët nuk do të heqin dorë nga filozofia e tyre: promovimi i elementit të perspektivës. Vëmendja e klubit këtë herë është zhvendosur në Veri, më...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR