Sot java e 10-të e kategorisë së parë. Tërbuni pret Besën, Besëlidhja luan në...

Mesditën e sotme do të rikthehen në fushë skuadrat e Kategorisë së Parë për të luajtur javën e 10-të të kampionatit. Natyrisht sytë do të jenë nga Bylisi kryesues i cili këtë kampionat është i pagabueshëm. Ballshiotët kanë një test...

Dorian Bubeqi: Do t’i bëj gol Elvin Beqirit

Futbolli zhvillohet edhe në Kategorinë e Parë, jo vetëm në Abisnet Superiore. Bylisi duket se ka një tjetër marsh në rrugën drejt elitës së futbollit shqiptar, ndërsa Besa është një prej ekipeve që pret me vëmendje rrëshkitjen e ballshiotëve,...

Tërbuni i Elvin Beqirit në ‘thatësirë’ totale, mbrojtja dhe sulmi shumë diferenca mes tyre

Tërbuni i Pukës duket se këtë sezon në Kategorinë e Parë është abonuar me barazimet. Pukjanët ndanë një barazim të bardhë në shifrat 0-0 edhe javën e 9-të të kampionatit përballë Butrintit në Sarandë. Ky ishte edhe “x-i” i...

Dy shkodranë shënojnë dhe udhëheqin Bylisin dhe Erzenin drejt Superligës

Kategoria e pare ka luajtur sot ndeshjet e javes se 9-te te saj, jave e cila ka rikonfirmuar edhe njehere faktin se Bylis dhe Erzeni jane dy nder pretendentet kryesore per ngjitjen ne Superlige. Te dy keto ekipe sot kane...

KATEGORIA E PARË/ 16 skuadra në fushën sot. Tërbuni luan në Sarandë, Besëlidhja në...

Sot, në orën 14:00 do të zhvillohen tetë ndeshjet e javës së 9 në Kategorinë e Parë. Bylisi kryesues do të luajë një ndeshje të vështirë në stadiumin “Adush Muça” ndaj Apolonisë. Erzeni i vendit të dytë do të...

Luajti me Shpresat, udhëtoi gjithë natën dhe të nesërmen shënoi 2 gola, Qardaku: I...

Bylisi u eliminua nga Kupa e Shqipërisë, por mbeti i pathyeshëm. Rezistoi për 120 minuta në fushë përballë Skënderbeut (u mbyll 2- 2), por në fund e pësuan prej “ruletës” së penalltive. Për rekord ishte edhe Eridon Qardaku, që të...

Angjelo Radovani: Pretendimet tona tani janë të tjera

Besëlidhja po e shfrytëzon pushimin në funksion të dy takimeve të javës së ardhshme. Të mërkurën luajnë në transfertë me Partizanin për llogari të Kupës dhe në fundjavë presin Shkumbinin në shtëpi për kampionat. Skuadra është kthyer në “shina”, por...

Një shkodran pjesë e formacionit më të mirë të javës në kategorinë e parë

Futbollistet shkodrane po shkelqejne jo vetem ne ekipet e Kategorise Superiore por edhe ne ato te kategorise se pare. Njeri prej tyre eshte mbrojtesi Dritmir Beci i cili kete sezon eshte bere pjese e ekipit te Erzenit te Shijakut. Ne...

Tërbuni i Beqirit nuk njeh pushim, nesër në fushë kundër 2 herë kampionëve të...

Tërbuni i Pukës mbylli javën e 8-të të Kategorisë së Parë dhe shkoi në pushimet e kampionatit me një barazim 0-0 kunër Tomorit. Shifrat e bardha në Pukë duket kanë lënë në kuotën e 11 pikëve të besuarit...

Çudira shqiptare në Kategorinë e Parë, klubit i ikin dy lojtarë për shkak të...

Andre Guerra Ugarte dhe Dione Natan de Almeida largohen nga Shkumbini. Mesfushorët erdhën gjatë merkatos së verës, por ikin pa u mbyllur as një fazë. Vendimi është me konsensusin e drejtuesve të klubit. Kiliani Andre kërkoi “divorcin” për arsye familjare,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vajzat kuqezi pësojnë 7 gola, Norvegjia e papërmbajtshme

Norvegjia shumë e fortë për kombëtaren shqiptare të fermave. Përfaqësuesja nordike fitoi thellë 0-7 në “Air Albania” në takimin e vlefshëm për eliminatoret e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR