Flamutari super- premio në rast ngjitjeje në Superiore

Flamurtari, premio të çmendur për kokën e Apolonisë dhe Laçit. 200 milionë lekë për dy ndeshje, njëkohësisht përfitojnë edhe 5 milionë lekë për çdo lojtar dhe anëtar të stafit nëse arrihet Superiorja. Lajmi bombastik është konfirmuar për “Panorama Sport”, nga...

LAJMI I FUNDIT/ “Lum” golash Kategorinë e Parë, ja rezultatet e “Play Off”

Nga Endri ÇINARI Sot, në orën 15:00 janë luajtur ndeshjet e “Play Off” në Kategorinë e Parë. Duele që janë mbajtur për të përcaktuar skuadrat që do vijojnë garën për ngjitjen në Kategorinë Superiore sezonin tjetër. Dy çiftet që kanë...

Sulmuesi i Apolonisë është i qartë, Xhovalin Trifoni: Do jetë ‘luftë’ me Vorën, kualifikohemi...

Apolonia luan sot, në orën 15:00, ndeshjen e parë të “play-off”-it me Vorën. Pas ndeshjes me Burrelin, që ishte thjesht për statistikë dhe për t’u dhënë minuta të rinjve, fierakët duhet të tregojnë “dhëmbët” ndaj Vorës, duke synuar kualifikimin...

Edon Hasani pas rikthimit në Superiore: Erdha, pashë, fitova!

Edon Hasani sakrifikoi shumë verën e shkuar duke zbritur në Kategorinë e Parë për të luajtur me Elbasanin. Mesfushori shkodran kishte shumë oferta nga elita shqiptare dhe ajo dardane, si dhe klube të interesuara jashtë, por i besoi projektit...

Elbasani dhe Bylis zytarizojnë Superligën, por ende shumë enigma në Kategorinë e Parë

Nga Endri ÇINARI Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri mbylli dje zyrtarisht sezonin e rregullt 2023-24. Edicioni që shikoi të rikthehej në Superiore pas shumë vitesh AF Elbasanin. Ku verdheblutë kurorëzuan edhe titullin kampion me fitoren e djeshme 3-2...

Goli i Ardit Hoxhajt në minutën e 94-të shpall Elbasanin kampion të kategorisë së...

Elbasani e ka mbyllur këtë sezon të rregullt të Kategorisë së Parë. duke mundur me shifrat 3-2 Bylisin në ndeshjen të cilën ballshiotët pranuan ta luanin në “Elbasan Arena” për të respektuar kampionët e kategorisë. Ndryshimi u bë që gjithçka...

‘Shpërthen’ Magani: Kampionat me aleanca turpi, ndeshjet po fitohen në tavolina

Mbijetesa e Lushnjës në Kategorinë e Parë, me shumë mundësi do të shkojë për të dytin sezon radhazi me ndeshje shtesë. Lushnjarët nuk arritën që të fitonin finalen e mbijetesës me Kastriotin, takim i cili u zhvillua të shtunën...

Shkodrani Sinan Dani, siguria e portës matjane

Burreli nesër është mysafir i Korabit, por ndryshe nga sa ishte parashikuar, derbi i qarkut Dibër i vlefshëm për javën e 32-të të Kategorisë së Parë, nuk do të luhet në Peshkopi, por në kryeqytet. Dibranët, si organizatorë të këtij...

‘Për një gjë jam i sigurt, ekipi do të shpallet kampion’. Greca ‘kërcënon’: Elbasani...

Me golin e shënuar të hënën ndaj Vorës, Bedri Greca është ngjitur në krye të listës së golashënuesve me 16 rrjeta të realizuara, po aq sa Raboshta dhe Mandela. Një garë e fortë për “Këpucën e Artë”, por sulmuesi...

Eqerem Memushi: Keqardhje për Jugun e Shqipërisë, asnjë ekip në Superiore

Superliga me 10 skuadra eshte kontestuar shpeshhere nga njerezit e futbollit ngaqe numri i reduktuar i tyre ka lene jashte disa skuadra me tradite ne futbollin shqiptar dhe per me teper kane mbetur krahina te tjera pa pjesmarrje ne...