Korabi nuk ndalet, akord me ish-lojtarin e Vllaznisë

Korabi ka gjetur akordin dhe është pranë prezantimit të Nertil Hoxhaj. Mbrojtësi i majtë e ka mbyllur me Turbinën dhe është pranë kalimit në Peshkopi. Dibranët kanë bërë disa ndryshime të rëndësishme këtë merkato, duke larguar disa lojtarë. Tanimë drejtuesit...

Tërbuni afron dy portierë dhe lojtarin që u provua te Vllaznia

Tërbuni ka nisur nga puna prej ditësh dhe drejtuesit po mundohen ta përforcojnë skuadrën pas disa largimeve në fund të sezonit të shkuar. Së fundmi, pukjanët kanë bërë edhe tre afrime dhe bëhet fjalë për dy portierë, siç janë Elton...

Tërbuni humbet 0-3 miqësoren me skuadrën e Superligës

Tërbuni ka regjistruar një humbje në miqësoren e rradhës, teksa është mposhtur nga Erzeni me rezultatin 3-0. Për shijakasit, Goga dhe më pas Velaj me një dopietë, i dhuruan fitoren skuadrës së tyre. Kjo ndeshje u dha mundësinë të...

Eni Imami ‘gradohet’ kapiten tek blutë

Dinamo ka zgjedhur se kush do ta mbajë shiritin e kapitenit në edicionin 2022-2023 në Kategorinë e Parë. Shiriti i kapitenit i është besuar një ish-futbollisti të Vllaznisë, siç është Eni Imami. Qendërmbrojtësi, i cili e ka mbajtur shiritin edhe...

Bruka: Besëlidhja e ka grupin, por javën e ardhshme do të kemi afrime

Besëlidhja është duke mbyllur javën e parë të përgatitjeve verore. As e enjtja nuk ka sjellë surpriza në merkato, ndërsa zyrtarisht afrimi i vetëm mbetet kurbinasi Florian Trokthi.Edhe pse klubi synon që të përforcohet me 6 futbollistë, deri më...

UEFA fiton sërish në Gjykatën Supreme ndaj drejtuesve të Skënderbeut

Çështja “Skënderbeu” vazhdon të trajtohet në Zvicër.Këtu nuk flasim për dënimin 10-vjeçar që UEFA i dha klubit korçar për trukim të ndeshjeve europiane, por një tjetër histori. Lidhje kanë sigurisht, por nuk është e njëjta temë. Një “sagë” gjyqesh është...

Plas te Dinamo, tre lojtarë nuk duan të kthehen në stërvitje

Dinamo po mbyll javën e dytë të për gatitjeve verore dhe grupi vazhdon të pësojë lëvizje. Ka të rinj që vijnë për provë, afrime me peshë që mbeten vetëm të zyrtarizohen nga klubi, por edhe çështje të hapura. I...

Tjetër largim nga Veleçiku, mbrojtësi i djathtë pranë rikthimit te Vllaznia

Veleçiku po behet gati te startoje pergatitjet per sezonin e ri futbollistik, por detyra e stafit teknik nuk do te jete e lehte. Trajnerit Dritan Smajli do t'i duhet te gjeje disa lojtare per te plotesuar skuadren e cila...

Tentoi të firmoste me Vllazninë, ja ku mund të përfundojë senegalezi Mbaba Ndiaye

Per nje jave me rradhe te Vllaznia u provua futbolisti senegalez Mbaba Ndiaye dhe ne fakt u mendua se do te firmoste me te dhe do te huazohej ndoshta per pak kohe tek ndonje skuader tjeter. Ne fakt nuk eshte...

6 afrime për sezonin e ri, trajneri i njohur zbret nesër në fushë me...

Gugash Magani është trajneri i Besës për sezonin e ardhshëm, ku do tentojë të zhvillojë një edicion sa më të denjë. Kavajasit ndodhen në Kategorinë e Parë. Faza përgatitore për sezonin e ri nis nesër(e hënë) ora 17:30. Stërvitja e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI