E mbyll me Burrelin, interes nga Kosova për mesfushorin shkodran

Nga Endri ÇINARI Merkato ende nuk është hapur zyrtarisht, por zërat për lëvizje futbollistësh janë të shumtë. Një ndër ta është edhe Uheid Hoxha, mesfushori shkodran që mbylli sezonin tek Burreli. Në fakt 23-vjeçari ishte pjesë e Phoenix në kampionatin...

Sulmuesi 23 vjeçar shkodran në ‘shënjestrën’ e ekipeve të Superiores

Futbollisti shkodran Eridon Qardaku është padyshim një nga talentët më të mirë të viteve të fundit në Shqipëri. 23-vjeçari shkëlqen gjithnjë e më shumë dhe në këtë sezon të Kategorisë së Parë, dhuroi performancën më të mirë të tijën...

‘Apeli’ i Sinan Idrizit: A i vendos dot Federata telefonat e arbitrave në dispozicion...

Në emisionin “Elite Show”, në SuperSport foli presidenti i Flamurtarit, Sinan Idrizi. Numri një i kuqezinjve theksoi se për të është një dështim që skuadra nuk ia doli të ngjitej në Superiore, por theksoi gjithashtu se në Shqipëri nuk...

‘Shpërthen’ trajneri i Flamurtarit: Një arbitër bastard na hodhi poshtë investimin…

Trajneri i Flamurtarit, Eqerem Memushi, ka shpërthyer pa u kursyer ndaj gjyqtarit Erjon Bastari, por edhe sektorit të garave. Sipas tij Flamurtari e meritonte të ishte në Superiore, por një “bastard” duke bërë edhe lojëra fjalësh me mbiemrin e...

EMRAT/ Ja 12 skuadrat e kategorisë së parë në sezonin e ri

Edicioni i vitit 2024-2025 për Kategorinë e Parë do të jetë përsëri me 12 skuadra dhe emrat e ekipeve pjesëmarrëse janë plotësuar sot me ndeshjen mes Laçit dhe Flamurtarit që dekretoi qëndrimin e vlonjatëve për një tjetër edicion ...

Reagon Flamurtari pas humbjes ndaj Laçit: Bravo arbitrat, super ndeshje!

Laçi fitoi me rezultatin 3-1 përballë Flamurtarit, ndeshje e vlefshme për “Play-OFf” në Superiore. Kurbinasit qëndrojnë në Superiore me këtë rezultat, ndërsa çdo gjë u arrit përmes kohës shtesë. Flamurtari nuk ishte i kënaqur me arbitrimin në Laç. Këtë e...

Sot Laçi- Flamurtari, kurbinasit për të qëndruar në Superligë dhe vlonjatët për t’u rikthyer...

Laçi do të pres Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Abissnet Superiore. Takimi do të luhet në orën 16:00, në Kurbin. Laçi vjen si më favorit në këtë ndeshje, për vetë faktin se luan në shtëpi...

Heroi i triumfit të vlonjatëve, portieri Aldo Teqja tregon sekretin e pritjeve të penalltive

Aldo Teqja ishte heroi i Flamurtarit në ndeshjen me Apoloninë, duke pritur dy penallti dhe në fund shënoi 11-metrërshin vendimtar. Në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas ndeshjes, “gardiani” i vlonjatëve rrëfen emocionet dhe sekretin e penalltive, duke...

Laçi- Flamurtari luhet të dielën për sfidën vendimtare, Memushi: Vendasit janë më të favorizuar

Flamurtari mori një fitore të rëndësishme sot përballë Apolonisë, duke prerë biletën për në “play-out”-in e Superiores, ku do të udhëtojë drejtë Kurbinit për t’u përballur me Laçin. Pas kësaj fitoreje shumë me vlera, trajneri i vlonjatëve Eqerem Memushi,...

Vendosin 11-metërshat, Flamurtari mposht Apoloninë dhe tashmë e pret…Laçin

lamurtari ja doli mbanë të sigurojë ndeshjen e play off-it e vlefshme për kampionatin “Abissnet Superiore” pasi mposhti Apoloninë në stadiumin “Elbasan Arena” vetëm nga penalltitë me rezultatin 4-3. Koha e rregullt e finales së play off-it të Kategorisë së...