Shkodrani Emrah Fikaj shndërrohet në protagonist për Burrelin, shënon dy gola dhe i jep...

Mesfushori shkodran Emrah Fikaj ka bere nje performance te shkelqyer ne ndeshjen e sotme ne Peshkopi dhe me dy golat e shenuar i ka dhene fitoren Burrelit ndaj ekipit vendas te Korabit ne shifrat 2-1. Nje trepikesh me shume vlere...

Edon Hasani arrin akordin me skuadrën e njohur. Nesër pritet prezantimi i tij

Tashmë mungon vetëm njoftimi zyrtar, por Edon Hasani do të jetë lojtari më i ri i Elbasanit. Burime pranë Oversport bëjnë me dije se ka një marrëveshje totale mes palëve dhe lojtari ka firmosur kontratën e tij të re...

Hasani: Samet Bajri është portieri më i talentuar që kam stërvitur deri tani

Besëlidhja ka qenë gjithmonë "vatër" e shkodranëve dhe këta të fundit e kanë nderuar me paraqitjet e tyre.Në këto dy sezonet e fundit ai që po spikat është portieri Samet Bajri. Për të kemi shkruar edhe më përpara dhe...

Miratohet fondi, 400 milionë lekë për ekipin e kategorisë së parë për vitin 2024

Fundi i vitit gjithmone shoqerohet me miratimin e buxheteve dhe keshtu po ndodh edhe me klubet e futbollit qe financohen nga Bashkise. Keshtu ka vepruar edhe Lushnja e cila ka siguruar buxhetin e 2024-ës. Mesditën e djeshme është zhvilluar...

‘Supergol nga mesi i fushës në portën e Alban Hoxhës’, Arsen Hajdari: Kurrë nuk...

Shënoi një gol që pati vlerën e kualifikimit dhe evitoi që ndeshja të shkonte në shtesë. Arsen Hajdari është më shumë se i lumtur që ishte ai protagonisti i këtij 90-minutëshi. Në një prononcim të dhënë për “Panorama Sport”,...

E FUNDIT/ Trajneri i njohur merr drejtimin e ekipit të kategorisë së parë

Aventurë e re për Bekim Kulin. Ish-futbollisti i njohur, i cili në vitet e fundit ka qenë zëvendëstrajner në klube të Superiores si Bylis e Kastrioti, tashmë do të jetë në drejtimin e një skuadre në Kategorinë e Parë. Sipas...

Kategoria e Parë një hap larg finishit, katër skuadra zbresin në të dytën

Është mbyllur java e parafundit në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar, aty ku janë dhënë tashmë disa nga verdiktet, me Skënderbeun e Dinamon që kanë siguruar rikthimin në Superiore dhe Turbinë, Orikun, Besëlidhjen e Tërbunin, që kanë rënë...

Kamelio Palushani, një sulmues që po “rritet” tek Vllaznia

Trajneri Hasan Lika e ka përzgjedhur në listën e 25 lojtarëve të ekipit të parë për sezonin e ri. Mungesa e hapësirave për të luajtur aty, ka bërë që sulmuesi 19 vjeçar të mos hezitojë të kalojë tek ekipi...

Burreli shkakton surprizën e madhe, fiton në Vlorë. Dy futbollistë shkodranë shënojnë për Vorën

Kanë përfunduar 5 ndeshje të javës së 23-të të Kategorisë së Parë, që ishin edhe sfidat e para të fazës së tretë të kampionatit.Apolonia rikthehet te suksesi, pasi fiton me rezultatin e pastër 2-0 përballë Kastriotit në “Loni Papuçiu”....

Një arbitër tiranas për “Vllaznia B”- Korabi. Në kategorinë e parë asnjë shkodran

Sektori i Gjykimit në FSHF ka vendosur gjyqtarët që do të drejtojnë ndeshjet e sotme të Kategorisë së Parë. Ajo që bie në sy është fakti se shumë prej arbitrave drejtojnë kryesisht ndeshje të Kategorisë Superiore, por janë vendosur...