Têrbuni dështon në shtesë, fiton 3-2 ndaj Lushnjës por eliminohet nga Kupa

Kupa e Shqipërisë ka luajtur ditën e sotme ndeshjet e kthimit të turit të parë. Kështu, Tërbuni i trajnerit Alert Alcani kishte një përballje interesante ndaj Lushnjës, pas humbjes në ndeshjen e parë 2-0. Në përballjen e sotme, pukjanët shënuan...

Tek Vllaznia janë gati për finalen, kuqeblutë duan trofeun

Tek Vllaznia jane gati per sfiden finale te kampionatit, ate ndaj Bylisit qe do te luhet diten e enjte ne stadiumin "Niko Dovana" te Durresit. Vete klubi shkodran permes faqes zyrtare te tij ka bere te ditur se po behen...

Finalja Tirana- Kastrioti apo përballja Ze Maria- Samuel Nikaj?!

Të mërkurën në orën 17.00 në stadiumin "Elbasan Arena" do të luhet një nga finalet e para të këtij sezoni sportiv. Pikërisht ajo e kategorisë së parë në mes Kastriotit dhe Tiranës. Këto janë dy ekipet që u shpallën kampionë...

Bruka: Besëlidhja e blinduar, të kapim korsinë e Superiores

Lezhjanët do të presin të shtunën, në orën 15:00, në stadiumin “Besëlidhja”, Besën e Kavajës. Takimi zhvillohet për llogari të javës së dytë të kampionatit. Si Besëlidhja edhe Besa do të luftojnë për tri pikët, që do t’i mbajnë...

Ada fitore nën kontestimin e miqve nga Mamurrasi

Tre pikë shumë të vlefshme kanë qenë ato të djeshmet për skuadrën velipojake e cila me to tashmë duket më e qetë në rrugën e saj për të qëndruar larg zonës së ftohtë. Ada është kthyer pas disa takimeve tek fitorja. Ekipi velipojak ka arritur të fitojë me shifrat 1-0, me gol të shënuar në të 51-tën minutë nga ana sulmuesit Edison Puka.  Një fitore që mund të ishte edhe më e thellë nëse lojtarët vendas mund të ishin treguar më të kujdeshëm, por edhe për meritë të lojës së mirë të portierit Gjergji, I cili me pritjet e tij ka qënë vendimtarë në disa raste të vendasve.

Lika pa doreza: Xhunior më i miri, ja sekretet e Vllaznisë

Në prag të rifillimit të kampionatit, trajneri i Vllaznisë Hasan Lika, vendos të rrëfehet. Në një intervistë ekskluzive për gazetën “Panorama Sport”, tekniku i skuadrës shkodrane bën analizën e pjesës së parë të kampionatit, veçon lojtarin më të mirë...

E PAPRITUR/ Nuk janë paguar prej muajsh, skuadra e Kategorisë së Parë bojkoton ndeshjen

Skuadra e Besës, pjese e se ciles jane edhe dy futbollistet shkodrane Egzon Shimaj dhe Uheid Hoxha, nuk do të zhvillojë takimin e sotëm kundër Lushnjes. Shkak janë bërë pretendimet e lojtarëve se nuk janë paguar prej muajsh nga...

‘Pendohet’ Dovedan, rikthehet në pankinën e skuadrës të kategorisë së parë

Ndryshon situata tek Apolonia. Ndodhi ajo që askush s’e priste dhe sidomos pas surprizave që prodhoi seanca e parë e këtij viti. Nëse të mërkurën Veljko Dovedan u dha dorën lojtarëve dhe i uroi suksese Besmir Shabanit (që erdhi...

Tërbuni fiton 2-1 ndaj Luzit

Sapo ka përfunduar ndeshja në mes ekipit të Tërbunit dhe Luzit, që është luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Ismail Xhemali” të Pukës. Vendasit kanë arritur të fitojnë me rezultatin 2-1, një fitore që ka ardhur vetëm në fundin e ndeshjes pas një 11-metërshi të kthyer në gol prej tyre. Ndeshja ka filluar më e mirë për Tërbunin që ka shënuarqë në minutën e 10-të me anë të mbrojtësit Shala.

Armando Cungu trajneri i VLLAZNISË? Flet vetë tekniku

Armando Cungu, ish-trajneri i Kukësit në një prononcim të dhënë për “TV Rozafa” ka folur për largimin e teknikut Hasan Lika nga Vllaznia. Gjithashtu, Cungu ka thënë se kjo është një situatë aspak e mirë për shoqërinë shqiptare, pasi nga...