Sot Vllaznia krenohet me fitoren ndaj Korabit dhe ne kryesimin e renditjes ne kategorine e pare. Duke u perballur ne kampionat edhe me skuadra te tilla dhe pa pervoje si Vora apo Shenkolli, nje ecuri e tille ishte mese e pritshme.

Por te mos harrojme se 11 vjet me pare Vllaznia krenohej me perballjen ne “Loro Boriçi” as me shume dhe as me pak se me Napolin. Me poshte keni disa foto te kesaj ndeshje qe ka mbetur ne memorien e te gjithe shkodraneve.