Flet presidenti i Korabit, Mziu: Mund t’i hedh në gjyq, kam 30% të kartonit...

Korabi është në garën për t’u ngjitur në “Abissnet Superiore”. Konkurenca këtë sezon është mjaft e vështirë, teksa në Kategorinë e Parë gjenden klube me emër si Dinamo, Flamurtari, Skënderbeut etj. Por kjo nuk e ndalon klubin dibran të...

Kapllanaj: Lojtarët nën kontratë nuk i lëmë të largohen kollaj

Kapiteni i Bylisit në dy sezonet e fundit, Franc Ymeralilaj, u transferua tek Egnatia pas një marrëveshjeje mes dy klubeve. Për kartonin e mbrojtësit rrogozhinasit do të japin 25 mijë euro. Këtë e konfirmon edhe vetë presidenti Besnik Kapllanaj, i...

Hysen Zmijani: Vllaznisë nuk i takon të luajë në këtë kampionat. Duhet të mendojë...

Ecuria e deritanishme e Vllaznisë duket e mirë në kampionat por specialistë të ndryshëm mendojnë se ajo duhet të fillojë të mendojë që tani për sezonin e ri. Një ndër ta është edhe Hysen Zmijani i cili në një...

34 gola deri më tani, shkodranët dominojnë Kategorinë e Parë

Nga Endri ÇINARI Gara në Kategorinë e Parë këtë sezon është shumë e luftuar, ku disa ekipe pretendojnë ngjitjen në Superiore. Prandaj edhe gara nga java në javë është shumë rivalizuese në kampionat. Një kampionat ku si protagonistë ka parë...

Uheid Hoxha: Vllaznia do më kërkojë një ditë, shpresoj të mos festoj kundër tyre

Uheid Hoxha është një nga talentet më të mira që ka nxjerrë akademia e Shkodrës. Një lojtar me aftësi të mëdha që do t’i bënte shumë punë edhe Vllaznisë, por te këta të fundit nuk është hera e parë...

Krepi: Tërbuni do të synojë ngjitjen në Superligë

Skuadra pukjane vazhdon me intensitet pergatitjet per sezonin e ri futbollistik. Ajo eshte çdo dite e pranishme ne fushen sportive te Shtojit dhe nuk i mbetet gje tjeter veçse te prese nisjen e kampionatit.Trajneri Kreshnik Krepi ne nje prononcim per mediat ka bere te ditur se objektivi i skuadres do te jete ngjitja ne Superlige pasi per vete investimin qe eshte bere, nuk duhet te heqe dore nga nje gje e tille.

Besnik Çinari: N’zemër t’shkodranit asht veç Vllaznia

Komedia "Humor me shkollë të mesme" ka marrë vëmendjen e duhur në Shkodër. Protagonistë të saj janë aktorët e mirënjohur të humorit të estradës së Teatrit "Migjeni", për më tepër që pjesë e kësaj komedie ka qenë edhe çështja...

Ditmir Ujkaj: Fitorja ndaj Burrelit është detyrim për Veleçikun

Rikthimi i tij prane skuadres ne janar pas disa muajve te kaluar si i demtuar, i ka dhene Veleçikut nje tjeter frymemmarje ne repartin ofensiv. Ditmir Ujkaj eshte nje lojtar i rendesishem per te dhe kete e ka treguar...

Riktheu Burrelin në një skuadër pretendente, por trajneri i njohur jep dorëheqjen

Situatë kaotike te Burreli. Trajneri Alerti Alcani ka patur një debat verbal me adiminstratorin e klubit Bajram Ballabani. Në këtë mënyrë, numri një i pankinës matjane ka vendosur të mos paraqitet ditën e sotme në stërvitje edhe pse flitet...

Ada nuk shkon më shumë se barazimi 1-1 me Naftëtarin në Velipojë

Skuadra e Adës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në Velipojë ndaj skuadrës së Naftëtarit. Ndonëse kjo e fundit ndodhet në vendin e fundit të tabelës së renditjes, velipojakët nuk arritën të marrin dot trepikëshin duke komplikuar edhe më shumë ecurinë e tyre për të ardhmen dhe duke i minimizuar edhe më tepër shanset për të qëndruar në kategori. Ndeshja ka nisur me një rast të mirë për të kaluar në avantazh por goditja me kokë e Pukës bën që topi të përplaset në shtyllë dhe të mos përfundojë në rrjetë.