Pogradeci u mund ditën e sotme me rezultatin 0-1 nga Apolonia. Një ndeshje e rëndësishme për të dyja skuadra që kanë si objektiv ngjitjen në Superligë sezonin e ardhshëm.

Fierakët me këtë 3 pikësh shkojnë +4 nga Pogradeci I vendit të dytë që duhet të luftojë me Lushnjesn për vendin e dytë që të dërgon në “Play Off”.

Sikur të mos mjaftoi humbja e sotme, drejtuesit e klubit dhe stafi I Pogradecit akuzojnë portierin e skuadrës së tyre, Kostandin Dramolli si tradhëtar.

Në një postim në rrjetet sociale, gardiani I portës liqenore ka reaguar duke hedhur poshtë këtu akuza madje është shprehur se do të largohet përfundimsht nga skuadra pasi ndaj po bëhet një padrejtësi.

Postimi I Dramollit: