Lojtari i “Vllaznia B” ka një dedikim të veçantë për suksesin e sotëm (FOTO)

Ndeshja e sotme "finale" e plej- ofit të kategorisë së parë në mes "Vllaznia B" dhe Orikut, ka qenë vërtetë dramatike. Fillimisht një penallti në minutën e 95-të për vlonjatët që ka çuar gjithçka në kohë shtesë dhe më...

Disiplina, ndëshkon Erzenin për dhunën e ushtruar ndaj “Vllaznia B”

Dhuna e ushtruar nga futbollistët e Erzenit ndaj atyre të Vllaznisë B dhe futja e tifozëve në fushë, i ka kushtuar dënimin me zhvillimin e një ndeshje pa tifozë për shijakasit ndërkohë që dy prej lojtarëve të kësaj skuadre,...

Idrizi: FSHF e bëri një gjë të mirë me aktivizimin e lojtarëve të rinj

Flamurtari përshën det iniciativën e FSHF-së për krijimin e një sistemi incentivimi financiar për klubet e Kategorisë së Parë, për lojtarët e grupmoshës 16-21 vjeç. Për “Panorama Sport”, administratori Sinan Idrizi thotë se kjo është e para herë që...

Barazim në Dinamo- Tërbuni, gëzohen në Koplik

Kategoria e Parë vijon të jetë problematike, me acarimet në fushë që janë të pashmangshme.  Dinamo barazoi 1-1 me Tërbunin (Hysa 31′, Selenica 74′) , ku për hir të së vërtetë, vetëm rezultati ishte i ”paqtë”.   Në fund të...

Vllaznia, firmosin edhe tre të tjerë. Skuadra nis të marrë formë

Në klubin e Futbollit Vllaznia sot ka vijuar puna me firmosjen e të tjera kontratave. Në fakt duket se nuk do të ketë më kontrata të reja por thjesht rishikim të atyre ekzistuese. Nga sa bëhet e ditur, administratori...

E FUNDIT/ Eraldo Dede zgjedh skuadrën e re, por nuk është Flamurtari

Pak dite me pare vete lojtari zyrtarizoi permes nje postimi largimin e tij nga Vllaznia dhe te gjithe menduan se destinacioni i ardhshem i Eraldo Dedes do te ishte Flamurtari i Vlores, por jo. Ne fakt, 20 vjeçari shkodran do...

Besëlidhja ‘blindon’ mbrojtjen, firmos me 21-vjeçari serb

Besëlidhja “blindon” mbrojtjen. Skuadra që militon në Kategorinë e Parë ka bërë sërish merkato në Serbi dhe pasi kanë afruar Zarko Ilic dhe Milutin Cimesa, ditën e sotme kanë firmosur edhe me Darko Radenkovic. 21-vjeçari serb ka firmosur kontratën dhe...

Besëlidhja “në sulm”. Dëshiron të marrë shkodranin Arsid Kruja

Mospërfshirja në planet e trajnerit Gjoka për pjesën e mbetur të sezonit, e ka detyruar mesfushorin shkodran Arsid Kruja të sytë nga gjetja e ndonjë skuadre tjetër. Për momentin, në skenë ka dalë oferta e parë për të. Bëhet...

Flet kapiteni i Besëlidhjes: Jemi të dënuar për të fituar ndaj Butrintit

Besëlidhja të dielën ishte pushim, sot do të kryhet seanca e fundit anti-Butrint. Të martën Besëlidhja do të presë në shtëpi sarandjotët. Kapiteni i Besëlidhjes, mbrojtësi Patrik Fetaj, në prag të kësaj sfide për “Panorama Sport” deklaroi: “Tani të gjithë...

Arsen Banushaj zgjidhet në formacionin më të mirë të javës

Java e 7-të e Kategorisë së Parë ka qenë përgjithësisht nën shenjën e skuadrave udhëtuese, madje ka pasur jo pak rezultate surprizë. Veleçiku ka befasuar në Peqin ndaj Shkumbinit, duke fituar 1-2. Nje trepikesh me shume vlere dhe per...