Mesfushori shkodran Uheid Hoxha firmos për skuadrën e tij të re

Pas nje pervoje ne Kosove ne pjesen e pare te sezonit, mesfushori shkodran Uheid Hoxha ditet e fundit ka nisur nje pervoje tjeter. Kete here ne futbollin shqiptar dhe pikerisht me skuadren e kategorise se pare- Burrelin. 23 vjeçari ne...

Flamurtari u besohet dy emrave historikë para sfidës vendimtare me Elbasanin

Flamurtari në duart e dy emrave të shquar të futbollit vlonjat: Eqerem Memushi dhe Edmond Liçaj. Klubi bregdetar nëpërmjet një njoftimi të shkurtër në rrjetet sociale ka njoftuar këtë zhvillim të ri në stol, vetëm pak ditë para ndeshjes...

Ish- trajneri i Vllaznisë kandidat për pankinën e skuadrës së njohur?

Flamurtari ka mbetur ende pa trajner qe pas shkarkimit te Dritan Resulit dhe gjithe stafit te tij. Nderkohe ne Vlore kane filluar te qarkullojne emra te ndryshem kandidatesh per pasuesin e tij. Opsioni i parë i Sinan Idrizit mbetet një...

LAJMI I FUNDIT/ Presidenti Idrizi shkarkon të gjithë stafin teknik të Flamurtarit

Barazimi ne shtepi ndaj Beses, i ka kushtuar shume stafit teknik te Flamurtarit. Sipas medias se shkruar, presidenti Idrizi ka shkarkuar të gjithë stafin teknik me në krye trajnerin Dritan Resuli dhe ndihmësit e tij, Lejdi Liçaj dhe Ditmar...

ÇUDIRA SHQIPTARE/ Punëtori i fushë godet arbitrin e ndeshjes

Ka ndodhur keshtu diten e sotme ne ndeshjen e kategorise se pare Luzi- Lushnja e cila u mbyll me fitoren 1-2 te lagunareve. Kjo gje duket se ka shkaktuar zemerim tek vendasit dhe si rrjedhoje ka ndodhur edhe ai...

INTERVISTA/ Farruku: Ne do ta arrijmë objektivin tonë, kthesa do vijë shumë shpejt

“Burreli as që e diskuton qëndrimin në këtë kategori, madje synon të ngjisë shkallët e rënditjes duke i marrë ndeshjet një e nga një, filluar nga ndeshjet e radhës me Elbasani dhe Korabin që i pret në “Liri Ballabani”,...

Resuli pas eliminimit nga Vllaznia: Dy golat e shpejtë na prishën balancat

Trajneri i Flamurtarit, Dritan Resuli, mendon se dy golat e shpejtë që pësoi ekipi i tij, ndikoi në eliminimin nga Kupa e Shqipërisë. “Në radhë të parë i uroj sukses Vllaznisë dhe të shkojë sa më lart në kampionat dhe...

Resuli: Flamurtari sot në Shkodër për të luajtur si i barabartë me Vllazninë

Flamurtari do të tentojë sot të surprizojë Vllazninë në Shkodër. Trajneri Dritan Resuli deklaroi dje për “Panorama Sport”, se kjo ndeshje mban aromë Superiore dhe se kuqezinjtë do të bëjnë gjithçka për kualifikimin. “Dihet përgjegjësia e çdo ndeshjeje që luan...

Flamurtari bën një goditje në merkato para ndeshjes me Vllazninë

Neser luhet ndeshja e vlefshme per 1/8 e Kupes se Shqiperise ne mes skuadrave te Vllaznise dhe Flamutarit. Ky i fundit nderkohe diten e sotme ka bere prezent nje tjeter goditje ne merkato teksa ka zyrtarizuar madje e nje...

Abaz Karakaçi: Elbasani është në rrugën e duhur, po shkojmë drejt ngjitjes në Superiore

Abaz Karakaçi ishte autori i golit të barazimit për Elbasanin. Kapiteni u tregua i saktë te penalltia në pjesën e parë dhe i hapi rrugën përmbysjes. Për “Panorama Sport” pas ndeshjes, kapiteni pohon se ekipi meritoi tri pikët në...